Reede, märts 9, 2018
 

Teatripäevad juhatab sisse Andres Oja

erakogu
Tänavune kooli­teatrite päev algab juba täna, 9. märtsil, kui näitleja Andres Oja kohtub hiidlastega Käinas ja Kärdlas, et rääkida näitlejatööst ja filmi­tegemisest.
Andres Oja ütles Hiiu Lehele, et kavatseb rääkida sellest, kuidas näitlejaks saadakse ning jagada teatrikooli kohta infot, mida ehk mujalt ei saa: milliseid aineid õpitakse, kui pikad on koolipäevad…
Kooli näiteringi soovitas ta minna neil, kellele see meeldib – kasulik on see igal juhul. “Näitering annab julgust esinemiseks ja mitte ainult koolis, kui on vaja näiteks teha mõni ettekanne, aga ka elus, kus vahel esineda tuleb,” selgitas ta.
Oja ise sai juba kaheksanda klassi õpilasena näiteringis käies aru, et ta tahab saada näitlejaks. “Mulle tundus kõige ägedam amet,” ütles ta ja kirjeldas tunnet, mis teda laval olles valdas: “Ühtpidi oli see närvekõditav, teistpidi väga ülev ja hea tunne. Ja kui sa tunned naudingut teiste ees olemisest, siis näitlemine võib olla sinu ala.”
Muuhulgas annab Oja näpu­näiteid, kuidas ise filmi teha ja räägib n-ö päris filmi valmimis­protsessist. Hiiumaal on ta esinenud kahel korral: nende kursuse diplomi­lavastus etendus Kärdlas 2006. aastal ja 2015. aastal tõi ta siia mono­tüki “Pervert juhuse tahtel”.
Kohtumine Andres Ojaga algab Käina koolis täna kell 8.35 ja kohtumine Kärdla kultuurikeskuse kinosaalis kell 12.30. Kohtumistele on oodatud nii suured kui väikesed teatri- ja kinosõbrad.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411