Reede, märts 23, 2018
 

Süüdakem küünlad küüditatute mälestuseks

Harda Roosna | Hiiu Leht
Pühapäeval, 25. märtsil möödub 69 aastat 1949. aasta suurküüditamisest. Nagu igal aastal, nii ka seekord kogunevad veel elus olevad küüditatud ja nende omaksed mälestus­üritustele üle kogu Eesti.
Tallinnas Vabaduse platsil võidusamba juures kell 17 algaval mälestustseremoonial kõnelevad justiitsminister Urmas Reinsalu ja Eesti Memento liidu juhatuse esimees Arnold Aljaste. Peetakse mälestuspalvus, asetatakse pärjad ja süüdatakse küünlad, järgides Vabaduse platsile märgitud Eesti kontuuri. Taas saab näha projektsiooni 32 000 inimese nimega, keda märtsiküüditamine otseselt puudutas. Tseremoonial esineb politsei- ja piirivalveorkester.
Hiiumaal on aastate jooksul kujunenud välja omad tavad. Lühike vaikusehetk Lehtmas koos lillede asetamise ja küünalde süütamisega toimub päeval kell 12. Õhtupoolikul kell 18 on Kärdla kirikus lühike mälestuspalvus ja seejärel süütame küünlad monumendi jalamil. Meie asendamatuteks abilisteks on naiskodukaitsjad koos kodutütarde ja noor­kotkastega. Oleme neile kõigile tänulikud ja ootame selgi korral rohket osavõttu.
Paljudel meist on lähedasi, kes võõrvõimu all kannatanud. Palume nende mälestuseks süüdata küünlad akendel. Teadkem, et kedagi ega midagi pole unustatud ja tehakse kõik, et olnu ei korduks.
Samal õhtul kell 17 linastub Kärdla kinos Eesti mängufilm “Seltsimees laps”, mille aluseks on Leelo Tungla isiklikel mälestustel põhinev samanimeline raamat. Kirjanik ise on intervjuudes andnud filmile kiitva hinnangu.
HELVE-ESTA SILLAMAA

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411