Teisipäev, märts 13, 2018
 

Pühalepa tiimile 15. koht, Hellamaa sai parima küla karika

XIX Eesti Maakilva superfinaalis oli hiidlasi esindamas Pühalepa võistkond, kes lunastas koha kuu aega tagasi A-finaalis. Superfinaalis lisandusid eelvoorude kümme paremat tiimi. Esikoha võitis Räpina 84 punktiga 120 võimalikust, teine oli Otepää 80 punktiga, kolmas Põltsa­maa 70 punktiga ja neljas mullune võitja Haapsalu 69 punktiga.
Segaste liiklusolude tõttu võistlesid hiidlased seekord vaid kolmekesi, kuigi võinuks viiekesi. Vanameistritel Tiit Kervesel ja Taivo Ristil oli julgeks toeks noormängija Alo Altement.
Kõrget kohta enne mängu ei loodetud ja mäng algaski meie omade jaoks nutuselt, siiski jätkati optimistlikult ja tasapisi kogunesid ka punktid. Lõppskoor 52 punkti ehk mullusest vaid üks punkt kehvem. Kui mulluse tulemusega jäid hiidlased jagama 11.–13. kohta, siis tänavune tulemus oli 15. koht. Õnneks punaseks laternaks rongi lõppu ei jäädud, mõnd tiimi siiski edestati.
Korraldajad üllatasid enne mängu Tiit Kervest, teatades, et ühena vähestest oli tema jaoks see juba 17. superfinaal. Tõepoolest, Pühalepa tiim osales esimest korda juba 2002. aastal Pühajärve koolis peetud superfinaalis, jätkates hiljem igal aastal. Kohti on seejuures saadud igasuguseid nii esi- kui teises kümnes. Parima tulemuse, kolmanda koha sai Pühalepa kirja 2009. aastal, olles ühtlasi üle Eesti parim vald.
Sel hooajal taaselustas Maakilb Külakilva ning oma­pärane rändkarikas ehib nüüd Hellamaa perekeskust. Kahe eelvooru ja B-finaali järel võitis Eesti parima küla tiitli Hellamaa küla tiim napi eduga Venevere küla ees. Selles tiimis kandsid põhiraskust Reet Nigols ja Jüri
Kerves, neid aitasid Jüri Omann, Indrek Liit ja Alar Pilpak. Üldarvestuses saadi koht küll alles neljandas kümnes, aga võit kaheksa konkurendi seas on ka võit!
Tänavu osales Maakilvas kokku 55 võistkonda. Ees ootab Maakilva 20. hooaeg.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411