Teisipäev, märts 13, 2018
 

Pühalepa naistekoda pidas pidu

Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Laupäeval tähistas Palade kooli uhkes saalis 20. tegevus­aastat MTÜ Püha­lepa Naistekoda, kel oma kogukonnale pakkuda nii küla­maja kui tantsurühma etteasted.
Ühing oli peole kutsunud hulga sõpru ja tuttavaid, kellest mitmed tõid kingituseks tantsunumbri või kaks, kõlas ka üks trummilugu, lugu hiiu kandlelt ja üks tore ühislaul. Rahva juubeldused aga vallandas lõpulugu – Metsatöllu loo saatel tantsitud tants, mis pani naistekoja naiste uhked, pühalepatriibulise lipuga hallid kleidid ägedalt lehvima.
Naistekoja naiste abikaasade ehk fänniklubi nimel edastas õnnesoovid Aivo Pere, koolide poolt tervitas hiigelsuure lillekimbuga kooli­juht Antti Leigri, Pühalepa osavalla kingituse andis üle osavallavanem Liili Eller, kes ise seltsi asutajaliige.
Õnnesoove ja tänusõnu ütlesid Hiiumaa külaseltside, tantsurühmade, Kärdla kultuurikeskuse ja ühenduse Kodukant esindajad.
“Kallid Pühalepa naistekoja naised, te olete imetlus­väärsed,” ütles Kodukandi juhatuse esinaine Ester Tammis. Ta meenutas, kuidas ta kirjutas oma kursuse­tööd ja sai selle käigus teada, kui suure töö on naised ära teinud Kuri koolimaja taastamisel kohalikuks seltsimajaks.
“Kuidas te ometi suutsite?! Kuidas teil ei tulnud vahepeal niisugust tunnet, et – tühja kah! – midagi tegime, aga enam ei jaksa? Kuidas teie abikaasad välja kannatasid, kui te hilisööl koju jõudsite? Kas ka teil tuli panna panti mõni kodu, et seltsimaja korda saada?” esitas ta retoorilisi küsimusi. Need küsimused tõid Kuri koolimaja seltsimajaks ehitamise eestvedaja Ille Kivistu silmanurka pisara.
“Me oleme väga paljudes külaseltsides selle läbi elanud ja me teame, mida see tähendab, kui me tahame midagi ise teha, kui me tahame kuhugi jõuda. Hiiumaa Kodukant imetleb teid, Hiiumaa Kodukant tänab teid, Hiiumaa Kodukandil on hea meel, et te meie hulka kuulute,” ütles Tammis ja soovis ühingu liikmetele jõudu edaspidiseks.
Kuna jäätee oli juba katki sõidetud, edastasid Eesti maanaiste ühenduse esinaine Laine Tarvis ja Saar­te Kogu juhatuse esimees Leo Filippov oma tervitused õhtujuhi Arno Kuuse vahendusel.
Õhtu pikima aplausi sai üks Läänemaa mees, kes tõi õnnesoovid oma naise Elo poolt ja täitis naise korralduse kallistada KÕIKI Naistekoja naisi. “Kui ise poleks oma silmaga näinud, ei usuks, et Hiiu naiste peol saab kõige pikema aplausi Läänemaa mees,” nentis õhtujuht Arno Kuusk, kui kallistamine ükskord lõppes.
Õnnitlusi võtsid vastu seltsi praegune juhatuse liige Reet Põldveer ja seltsi liige Ille Kivistu.
Omalt poolt tänasid Pühalepa naistekoja naised kõiki, kes ühingu heaks panustanud, eriti aga seltsi asutajaliikmeid, kelleks on Ille Kivistu, Riina Pere, Raili Mägi, Kadri Kiin, Helle Raudsepp, Helgi Rõõmusaare ja Liili Eller. Samuti tänati Pühalepa valda, tantsuõpetajaid Helgi Rõõmusaaret, Tiiu Vannast, Ruth Lillet ja Helve Rakkaselga ning ühingule nime andnud ristiema Õie Laksbergi.
Ühingu juhatuse liige Tiiu Metsar ütles enne külaliste peolauda kutsumist, et on ääretult uhke kõikide oma naiste üle ja tal on tohutult hea meel sellisesse seltsi kuuluda.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411