Reede, märts 9, 2018
 

Mine oma dokumendile järele

Nii teatas politsei- ja piirivalveamet, et nende teenindustes üle Eesti ootab väljastamist üle 30 000 erineva isikut tõendava dokumendi.
Hiiumaal olukord nii hull pole – Kärdla teeninduses ootab tänase seisuga omanikku vaid kuus valmis dokumenti.
Marit Abram ütles PPA pressiteates, et üle kuue kuu vanad dokumendid saadab amet järk-järgult hävitamisele. “Sel juhul peab inimene uue dokumendi saamiseks esitama uuesti taotluse ning ka riigilõivu maksma,” lisas Abram. Ta soovitas selleks, et end liigsest aja- ja rahakulust säästa, oma dokumendile siiski järele tulla.
PPA identiteedi ja staatuste büroo peaspetsialist Merlin Mängel tänas kõiki, kes tulevad oma dokumentidele järele õigeaegselt.
“Kuna sel aastal aeguvad paljude inimeste isikut tõendavad dokumendid, palume kõiki kontrollida oma dokumentide kehtivust, et saaks hakata taotlema uut dokumenti aegsasti,” lisas Mängel. Selleks saadab PPA 90 päeva enne dokumendi kehtivusaja lõppu ka meeldetuletuse eesti.ee meiliaadressile. “Sellepärast on ka oluline, et teie eesti.ee aadress oleks seotud teie meiliaadressiga, mida te kasutate aktiivselt,” lisas ta.
Mugavalt ja kiiresti saab esitada korduva IDkaardi taotlust täiskasvanule ja esmase IDkaardi taotlust lapsele PPA e-teeninduses https://etaotlus.politsei.ee/. “Taotluse esitamisele e-teeninduses kulub vaid mõni minut, kuid oluline on järgida nõudeid dokumendifotole,” lisas Mängel.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411