Reede, märts 9, 2018
 

Hiiumaa ja Saaremaa vaheline jäätee avatud

Valmar Voolaid
Eile hommikul avati Tärkma–Triigi ehk Hiiumaa–Saaremaa vaheline 16,7 kilomeetri pikkune jäätee. ASi Eesti Teed Saare­maa piirkonna tee­meister ütles kolmapäeval Hiiu Lehele, et jäätee märgistused ja kõik ette­valmistustööd tehti juba nädala­vahetusel. “Nüüdseks on ka kõige õhemates kohtades jää paksus nõutud miinimum ehk 24 sentimeetrit,” rääkis Lember.
Maanteeameti lääne regiooni hooldevaldkonna juhi Hannes Vaidla sõnul on tänavu hästi läinud, sest Tärkma–Triigi jäätee on juba neljas, mis avatud. “Loodame, et külm püsib ning soovijad saavad jääteed veel mõnda aega kasutada,” ütles Vaidla.
Jäätee on avatud valgel ajal kella 8–17ni. Pealesõit Hiiumaal toimub Tärkma sadama kõrvalt ja Saaremaal Triigi sadama juurest. Jäätee trassikoridor on märgistatud kadakatega. Teed hooldab AS Eesti Teed.
Vastavalt ilmastikuoludele võib ette tulla jääteede erakorralist sulgemist. Jääteede hetkeolukorda saab vaadata maanteeameti jääteede kaar­dilt, mida täiendatakse uue info korral.
Lisaks on tänavu avatud veel Rohuküla–Sviby, Haapsalu–Noarootsi ja Laaksaare–Piirissaare jääteed. Avamata jäävad Heltermaa–Rohuküla,
Kihnu–Lao ja Kuivastu–­Virtsu vahelised jääteed.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411