Teisipäev, märts 13, 2018
 

Autod ei pääsenud saarele pakendijäätmeid ära vedama

Harda Roosna
Parvlaevaühenduse probleemide tõttu jäi jäätmeveofirmal Ragn Sells tegemata kaks reisi saarele ning osa saare
pakendikonteinereist ajavad üle ääre. Nendega, mida tühjendab AS Keskkonnateenused, on kõik korras.
Hiiumaa valla keskkonnaspetsialist Raina Smill selgitas, et ära jäid 1. märtsi nn suur veoring ja 8. märtsi väike veoring. Just sellepärast on nii Kärdlas kui Käinas pakendijäätme konteinereid, kuhu elanike toodu enam ära ei mahu ja leiab koha konteineri kõrval.
Smill ütles, et on pakenditagastusorganisatsiooniga, mis Ragn Sellsist veoteenuse tellib ning millega ka äraveoleping sõlmitud, juba ühendust võtnud. “Mulle lubati, et 15. märtsil tehakse kõik korda ja koristatakse ka konteinerite ümbrus,” ütles Smill. “See teeb meid ka murelikuks, sest heakord on tähtis, aga looduse vastu ei saa,” nentis ta.
Smill soovitas minna kodu­lehele www.pvo.ee, kus on kenasti näha kõik pakendikonteinerite tühjendusajad, sh ka Hiiumaa ringide ajad.
Jäätmekonteinerid, mida tühjendab AS Eesti Keskkonna­teenused, olid eilseks lihtsalt papijäätmeid täis, kuid üle ääre ei ajanud. Erandiks Kärdla turul oleva jäätmemaja konteinerid, mis papikoorma alla uppunud.
Ettevõtte Hiiumaa piirkonna haldur Aivo Kriiska ütles eile, et kuna äraveoring on täna, siis midagi hullu ei juhtu. Kriiska sõnul on nad turu konteinerite olukorrast teadlikud, kuid kuna need on majas sees, pole nad teinud suurt probleemi sellest, et papijäädet toovad sinna ka ettevõtjad, kuigi pakendijäätmete tasuta äravedu on mõeldud elanikele, mitte ettevõtetele.
Ta tõi eeskujuks Pae tänaval asuva kaupluse “Sõbralt Sõbrale”, kes toob oma papi­jäätmed ise Keskkonna­teenuste kaarhalli. Kriiska kutsus samuti käituma ka teisi ettevõtjaid. Keskkonnateenused võtavad papijäätmeid tasuta vastu Kärdlas Väike-Sadama 1B kella 9st 17ni.
Jäätmekonteinereid tühjendab ettevõte suviti nädalas korra, talviti üle nädala.
Kriiska lisas, et vahel on Ragn Sells pakendijäätme konteinerite tühjenduse tellinud ka neilt, miks seda seekord ei tehtud, ta öelda ei osanud.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411