Teisipäev, märts 27, 2018
 

Arupärimine vallavolikogu töökorras

Miks volikogu koalitsioon ei toetanud opositsiooni ettepanekut lisada volikogu töökorda volikogu liikme (fraktsiooni) arupärimise võimalus? Näiteks Hiiu valla kodukorras selline võimalus oli ja ka uue Saaremaa vallavolikogu töökorras on arupärimine täiesti olemas.
Volikogu esimees Aivar Viidik: Volikogu töökorra koostamisel on lähtutud põhimõttest ja soovist, et volikogu istung, mis on volikogu ametlikuks töövormiks, oleks võimalikult sisukas, asjalik ja ratsionaalne. Mis tähendab, et volikogu istung peab keskenduma kinnitatud päevakorra arutelule ja käsitlusel olevates küsimustes parima võimaliku lahendi leidmisele. See on volikogu kaalukaim ülesanne ja ka kohustus.
Lisaks eelnenule. Üks volikogu liige tegi töökorra arutelul muudatusettepaneku, et volikogu istung kestaks kolme tunni asemel neli tundi. Nüüd, kus volikogu on tööhoo sisse saanud, võib öelda, et seesama volikogu liige personaalselt hõivab volikogu istungist ka praegu suure osa ajast. Seepärast tekib küsimus, kas pikema tööaja ja täiendavate võimalustega lihtsalt esineda, on ikka õige lähenemine ja kas volikogu töökvaliteet saab sellest parem?
Kas arupärimise võimaluse äravõtmisega sai sinu hinnangul kahjustada volikogu sisemine demokraatia?
Mis puudutab volikogu liikmete soovi saada volikogu istungil laiemat teavet nii valla juhtidelt kui valla elu kohta tervikuna, siis selleks on tõesti infotund, milles lisaks valitsuse poolt esitatud infole on võimalik küsida küsimusi ka laiemal skaalal ja saada vastuseid. Aga veelkord – volikogu istung peab minu hinnangul keskenduma päevakorrapunktide arutelule! Kui aga volikogu liige soovib mõnes olulises küsimuses laiemat arutelu, siis esmalt on selleks võimaluseks volikogu komisjon, kus on võimalik algatada iseseisev küsimus ja ka arutelu soovitud teemal. Võin öelda, et seda on volikogu komisjonid juba ka teinud. Sellelt arutelult omakorda on võimalik küsimusi ja teemasid tuua volikogu täiskogu ette. Samuti on volikogu liikmel suveräänne õigus esitada küsimus volikogu istungi päevakorda. Seega ei ole minu hinnangul ei volikogu töökorra ega ühegi muu regulatsiooniga piiratud volikogu liikme võimalusi ega õigusi mistahes küsimuste tõstatamiseks ja arutamiseks.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411