Teisipäev, märts 20, 2018
 

57 000eurost kuju näeb laupäevani

erakogu
Kärdla kultuurikeskuses 19. veebruaril avatud näitust “Olev Subbi aktimaalid ja Lurich” oli eilseks külastanud pool tuhat inimest. Ja näitust saab näha veel viimast nädalat – laupäeval, 24. märtsil see suletakse.
Näitusel eksponeeritud Amandus Adamsoni pronks­skulptuur “Tšempion” on kahtlemata haruldane. 1903. aastal valminud teos, mis kujutab kuulsat maadlejat Georg Lurichit, jõudis kodumaale pärast enam kui sajandipikkust eksirännakut. Skulptuur müüdi kunstioksjonil 57 200 euro eest ja kuulub ettevõtja ja kultuurimetseeni Enn Kunila kunstikogusse nagu ka näitusel eksponeeritud Subbi aktimaalid.
Allakirjutanu meelest on näituse kõige põnevam osa Eero Epneri monograafia “Olev Subbi”, mida saab samast aknalaua pealt kaasa osta. Lugesin selle läbi ja julgen soovitada, sest pärast raamatu lugemist vaatad ka tema maale sootuks asjatundlikuma pilguga. Tõelise detektiivina uurib Epner, kuidas Olev Subbist (1930 – 2013) kujunes just selline inimene, selline kunstnik, millised olid mõjutused ja impulsid tema kujunemise teel ja see on äärmiselt haarav lugemine. Nagu ikka oleme me kõik pärit lapsepõlvest, nii ka Subbi, kes oma lapsepõlveideaalid kandis läbi karmi nõukogude tegelikkuse Eesti taasiseseisvumise aega välja.
HARDA ROOSNA

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411