Teisipäev, veebruar 27, 2018
 

Vald sai Suure doonorikruusi

Terje Lepp/ PERH
Pühapäeval tunnustas Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) verekeskus tänupeol tublisid pealinna ja Harjumaa doonoreid.
Tavapäraselt annab verekeskus samal päeval üle ka Suure doonorikruusi parimale doonorlust toetavale omavalitsusele, mille seekord sai Hiiumaa vald.
Kruusi käis vastu võtmas Hiiumaa vallavanem Reili Rand. “Auhind anti küll vallale, aga saime selle ikkagi tänu meie headele inimestele, tänu sellele, et meil on väga palju häid doonoreid, kelle peale saab alati loota,” ütles vallavanem.
Valla teenet nägi ta selles, et koos verekeskusega avatakse doonoripäevadel vastuvõtupunktid Kärdla ja Käina kultuurikeskuses.
“Kui sünnipäevadel ja tähtpäevadel kingituste tegemine on eestlase jaoks juba tavapärane, siis palju on ka neid eestlasi, kes annavad endast rohkem ka argipäevadel ning panustavad teiste heaolusse ja käekäiku – see selle tunnustuse tõi,” ütles Rand.
Hiiumaa doonoreid oli pidulikul sündmusel kaks: Lembit Vainumäe ja Aivar Kurenõmm, mõlemal on olemas saja vereloovutuse tänumärk.
“Hiiumaa on olnud pikaaegne ja aktiivne doonorluse toetaja. Nii Kärdla kui ka Käina kultuurikeskustes on head tingimused meie väljasõidubrigaadile. Hiidlased on väga vastutulelikud, võrratu huumorimeele ja suure südamega inimesed, kes on alati usinalt meie doonoripäevi külastanud,” põhjendas valikut regionaalhaigla vere­keskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.
Möödunud aastal sai Suure doonorikruusi Kuressaare linn, varem on tunnustuse pälvinud Keila, Haapsalu, Narva, Paide, Rakvere ja Rapla.
Mullu oli Eestis kokku ligi 32 000 doonorit, kes loovutasid verd 55 000 korral. Tänu doonorite vereloovutustele kanti mullu Eestis verekomponente üle ligi 14 500 patsiendile.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411