Reede, veebruar 16, 2018
 

Tippkoolitajate abiga ideid arendama

MI/KL
SA Hiiumaa Arendus­keskus korraldab koostöös MTÜga Loov Eesti Kärdlas, Tuuru maja saalis neljapäeval, 22. veebruaril InnoLabi.
Ühepäevase töötoa sisuks on innovatsioonilabor, mille eesmärgiks on leida inspiratsiooni ja käivitada innovatsiooniprotsesse, õppides tundma loomemajanduse olemust ja kasutama loovaid tööriistu. Nii ettevõtluskeskkonna elavdamiseks kui uute ideede tekkeks, aga ka elukeskkonna parendamiseks, sihtkoha brändinguks ning mahajäetud tööstusalade väärindamiseks.
Osalema on oodatud kõik, kel on juba idee(d), mis oleks hea üheskoos läbi arutada, aga ka need, kes tunnevad puudust ideedest, mida tegelikult Hiiumaal ette võtta.
Koolitab Indrek Maripuu
Koolitama tuleb äriideede generaatorina tuntud tipptegija Indrek Maripuu Loovusaidast. “Ootame nii ettevõtjaid, kohalike omavalitsuste esindajaid, loovisikuid, noori kui ka kõiki teisi huvilisi. Ilmselt kõiki ideid me koolitusel detailideni läbi arutada ei suuda juba ajaraami tõttu, kuid osalejad saavad kätte metoodika, kuidas seda pärast iseseisvalt teha.
Arutelud töötoas toimuvad gruppides. Iga grupp valib endale idee, mida hakatakse edasi arendama. Vihje! – enda gruppi saab ju alati ise komplekteerida. Tulles kohale oma grupiga, saadki arendada oma soovitud ideed ja tagasisidet nii ideele kui ka tööle grupis.
Kogemusi jagab Mihkel-Emil Mikk
Töötoas osalejatele tuleb inspiratsiooni ja oma kogemust jagama noor ja edukas, Hiiumaalt pärit tootedisainer Mihkel-Emil Mikk disaini­stuudiost MI/KL. Ta jagab kuulajatega oma toodete arendusega seotud lugusid, räägib nii ebaõnnestumistest kui õnnestumistest, aga ka sellest, kuidas toimib meeskonnas töötamine loomevaldkonnas.
Just viimane on teema, mida väga soovitame, kipuvad ju saare ettevõtjad olema sageli ainsad töötajad omaenda ettevõttes. Koos saame vastuseid küsimustele, mis on meeskonnas töötamise võlud ja valud ning kas meeskonnana töötamine annab ettevõttele parema positsiooni arenguks.
InnoLab kestab neljapäeval, 22. veebruaril kella 8.30st 14.30ni ja osalemine on tasuta. Tulekust on siiski vaja ette teada anda hiljemalt
20. veebruaril, kas www.tuuru.edu.ee või sotsiaalmeedias jagatud ürituse lingil.
Mis on InnoLab?
InnoLab on üks osa “Loov Eesti+ Maa” programmist, mida toetab EAS ja Euroopa Regionaalarengu fond.
SA Hiiumaa Arenduskeskus on MTÜ Loov Eesti koostööpartner.
Hiiumaa liitus mullu esimest korda nimetatud programmiga. Programmi raames arendab juba kolm Hiiumaa ettevõtjat oma tooteid kaheksa­kuulise, peamiselt veebipõhise inkubatsiooniprogrammi PESA kaasabil.
Võimalus oli ettevõtjatel kandideerida ka ekspordi arenguprogrammi PESA+ ning tulemas on veel Eesti disainisaadikute ehk agentide ettevalmistusprogramm SILD. Kõigist ettevõtjatele mõeldud võimalustest annavad töötoa alguses ülevaate ka MTÜ Loov Eesti esindajad.
KATRIN SARAPUU
Hiiumaa koordinaator

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411