Teisipäev, veebruar 27, 2018
 

Maakonna teenekad: Heller Sööl ja Tiiu Masing

Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
EV100 kontsert­aktusel anti üle tänavused Hiiumaa teenetemärgid – tunnustuse pälvisid Emmaste kandi elu edendaja, endine Emmaste vallavanem Heller Sööl ja saare tenniseelu arendaja, tennisetreener Tiiu Masing.
Kui Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik reedel Käina huvi- ja kultuurikeskuses toimunud Eesti vabariigi sünnipäeva pidulikul kontsert­aktusel kuulutas välja maakonna teenete­märkide saajad, puhkesid saalis ovatsioonid ja Kärdla Kammerkoor laulis “Ta elagu!”.
“Aitäh kõrge tunnustuse eest,” tänas Heller Sööl, kes varem on kohaliku elu edendamise eest pälvinud ka Valgetähe IV klassi teenete­märgi.
Hiiu maakonna teenetemärgi number 23 saanud Heller Sööli nimetatakse tunnustamiseks esitamise kaaskirjas tõeliseks maa soolaks ja autoriteediks, kelle arvamusega kogukond arvestab: “Terves Sõruotsas pole ilmselt kedagi, kes teaks kedagi, keda ta oma nõu ja jõuga aidanud poleks. Ta paneb oma õla alla kõikidele otskonna ettevõtmistele, jäädes ise seejuures tagasihoidlikuks ja varju. Tema eest­vedamisel on juba viimased 22 aastat korraldatud Sõruotsa talguid, mille käigus koristatakse igal kevadel Sõru Sadamast kuni Tohvri laidudeni nii ranna- kui teeääred. Reheselja külavanemana on ta vabatahtlikult seisnud küla heakorra eest. Endise Emmaste valla­vanemana on ta teeninud pühendunult ja ustavalt kogu Emmaste ja Hiiumaa kogukonna huve. Tema energia ja töövõime on olnud eeskujuks ning inspireerinud paljusid valla­kodanikke panustama saare ja oma kogukonna hüvanguks rohkem, kui neilt oodatud on.”
Tiiu Masingu teenete­märgi numbriga 24 juhatas Viidik sisse sõnadega: “Ta on oma tahte ja teoga kolmkümmend aastat ajanud ühte asja, mis ehk paljudele silma ei torka, aga milles on selline jõud ja järjekindlus, et see haarab kaasa nii noori kui vanu nii üle Eesti tuntud kui meie oma inimesi – Tiiu Masing, aitäh teile!”
Saali esireas istunud Tiiu Masingu näoilme peegeldas seda kuuldes suurt üllatust. Kuulanud koori “Ta elagu!” ära, ütles ta mikrofoni, et on lihtsalt sõnatu ja tänas tunnustuse eest.
2013. aastal sai Tiiu Masing Kärdla linna elutööpreemia. Seekord esitati ta tunnustamiseks selle eest, et “on kirgliku tennisistina aastakümneid edendanud tennist Hiiumaal. Oli üks Hiiumaa Tenniseklubi asutajaliikmetest kolmkümmend aastat tagasi ning on klubi eestvedaja tänini. Tema juhendamisel on paljud Hiiumaa lapsed alustanud tennisemänguga. Noortele ja täiskasvanutele tenniseteadmisi-õpetusi edasi andes on ta jaganud tennisearmastust paljudele. Treenerina on ta järjekindel ja nõudlik. Ta on tenniseväljakute hing ja panustab kogu oma suvise aja tennise­väljakute korrastamisele, võistluste korraldamisele ja tennisemängu õpetamisele. Tema poolt erakordse pühendumusega hoolitsetud tenniseklubi väliväljakud on kõrgelt hinnatud nii hiidlaste kui kaugemalt pärit tennisistide seas. Aastaid on ta kogunud materjali ja kirjutanud põhjaliku ülevaate Hiiumaa tennise ajaloost. Olles nii vaimult kui hingelt sportlane, on tema pühendumus ning armastus oma töösse kõigile eeskujuks.”

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411