Reede, veebruar 2, 2018
 

Lumesadu jättis mitu tuhat klienti elektrita

Eile hommikul saartelt alanud tugev lörtsisadu põhjustas Elektrilevi võrgus rikkeid ja tuhanded kliendid jäid elektrita.
Hiiumaal oli tipphetkel vooluta 380 klienti. Kella kolme ajal pärastlõunal oli vooluta veel 269 klienti, kellest suurem osa Käina osavallas. Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist Peeter Liik ütles, et katkestuse põhjuseks on liinile kukkunud puu Männamaa ja Käina liinil.
Ilmaolude tõttu oli Saare­maal eile kella 11 ajal vooluta 2800 klienti ja Pärnumaal 600.
“Märg lumi on Elektri­võrgule tõsine vaenlane. Ladestuv lumi murrab liinile puid ja tekitab liinidel lühiseid. Brigaadid tegelevad rikete kõrvaldamisega ja toovad klientidele elektri tagasi esimesel võimalusel,” ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Jüri Klaassen. Tema sõnul kaasatakse piirkonda lisajõude ja loodetakse kõik keskpingerikked kõrvaldada tänase päeva jooksul.

 

Sildid: , ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli͈, saarlane

  Elektrilevi OÜl(, nagu mitmel teisel elektrifirmal,) on totakas komme inimesi eksitada ühe lihtsa asjaga.

  Kui ma ütlen, et paljud voolukatkestused on tingitud probleemidest elektrilevi kommunikatsioonides, siis see on nagu üheselt arusaadav jutt.

  Aga kui väidan, et Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist Peeter Liik ei tegele üldse elektrilevi kommunikatsioonidega, siis see võib jääda päris arusaamatuks.

  Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist on lihtsalt selle äriettevõtte pressiesindaja, suuvooder, meedianägu, kõneisik, PR-töötaja, mainekujundaja, mitte elektrilevi kommunikatsiooni spetsialist
  nt https://www.cvkeskus.ee/268550

  Nalja ka — nagu lisatud CVKeskuse tööpakkumisest paistab, eeldatakse elektrifirma kommunikatsioonispetsialistilt hea stressitaluvust ka pingelistes olukordades. ;)

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411