Teisipäev, veebruar 20, 2018
 

Kaks juubelit lumisel staadionil

KJK Hiiker
Pühapäeval tähistati Kärdla staadionil kahte sünnipäeva: sel aastal täitub kergejõustikuklubil Hiiker 25 aastat ja Eesti Vabariik saab sel nädalal 100.
Nii otsustasid kergejõustik­lased kaks asja kokku panna ning meeleolukalt ja sportlikult sünnipäeva tähistada. Idee käis välja Marta Eller ja üheskoos mõeldi edasi. Mõeldi, kuniks sai paika formaat, et joostakse sada sajameetrist teatevahetust ehk täpselt 25 staadioniringi, mille pikkuseks 400 meetrit. Nii said mõlema sünnipäeva­lapse olulised numbrid kajastatud.
Võistkondi kogunes jooksma seitse, igas tiimis kümme liiget ehk kokku 70 osalejat. “See, et nii palju osalejaid tuli, oli väga positiivne üllatus,” hindas klubi treener Toivo Pruul, kelle sõnul esialgu arvestati isegi variandiga, et tuleb vaid kaks võistkonda.
Rajal võtsid mõõtu päris noored jooksuhuvilised täiskasvanuteni välja. Lisaks kahele Hiikeri enda koosseisule ka klubi vilistlased, Emmaste spordiringide esindus, kaks orienteerujate tiimi ja Kärdla põhikooli võistkond.
Pruul selgitas, et füüsiliselt on selline võistlus üsna kurnav – korralik lõigutrenn, kus taastumiseks üsna napilt aega. Seda oli ka staadionil näha, kui võistluse teises pooles mitmetele väsimus ligi puges.
Formaat lubas võistlejal etapi vahele jätta ehk võistkonnakaaslasel selle läbida lasta. “Võimalus oli ka aeglasemalt joosta, aga sportlik adrenaliin sunnib maksimaalselt pingutama nii kui teatepulga kätte said,” vahendas treener.
Kiireim oli Emmaste võistkond, kes läbis 25 ringi ajaga 28.50. Hiikeri tiimid jäid maha vastavalt 37 sekundit ja 55 sekundit. “Väga hea meel, et võit koju ei jäänud!” rõõmustas Toivo Pruul külaliste edu üle.
Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411