Teisipäev, veebruar 20, 2018
 

Kaks hundijahiluba lisaks

OLEV KUUSE
Pärast seda, kui Hiiumaa jahimehed kõik neli küttimisluba realiseerisid, andis keskkonnaamet kaks hundijahiluba juurde. Tänavu on kõik hundid tabatud Lõuna-Hiiumaal ja sinna, st Emmaste ja Käina jahipiirkonda ka lube lisaks anti.
Eestis kokku suurendas amet huntide küttimismahtu kuue isendi võrra. Lisaks Hiiumaale anti kaks luba Lääne-Harju ja kaks Võrumaale.
“Mahu suurendamine on seotud küttimismahu ammendumisega mitmetel ohjamisaladel ning lisandunud teabega hundi leviku ja arvukuse kohta,” ütles ameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko. Tema sõnul on jahimehed kohusetundlikult esitanud andmeid huntide jälgede vaatluste kohta, mis on aluseks täiendava küttimis­limiidi määramisel.
Seni on koos jahivälisel ajal kahjustuspiirkondades küti­tutega lastud 89 hunti. Koos täiendava limiidiga on nüüd küttimismaht kokku 112 isendit. Enim on hunte kütitud Võrumaal, 15 isendit, kus eelmisel aastal olid ka suured kiskjakahjustused.
Mullu murdsid hundid kokku 908 lammast, 17 kodukitse ja 10 veist, enim kahjusid oli Rapla-, Saare- ja Võrumaal. Kahjud puudusid Ida-Virumaal, Jõgeva- ja Läänemaal.
Möödunud aasta jahihooajal kütiti Eestis 114 hunti lubatud 117st.
Hundijahti on lubatud pidada varitsus- või hiilimisjahina 1. novembrist kuni 28. veebruarini, Hiiu ja Saare maa­kondades kuni 31. märtsini.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411