Reede, veebruar 9, 2018
 

Kaks hiidlast saja aasta fotoprojektis

TOOMAS VOLKMANN
Fotograaf Toomas Volkmanni ja korraldaja Kaire van der Toorn-Guthani fotonäitusel “Eesti läbi 100 silmapaari” on vähemalt kaks hiidlast.
Produtsent Kadri Tikerpuu esindab aastat 1973 ning kannab fotol sädelevat kleiti ja krooni.
“Olen alati öelnud, et siid ja samet on minu materjalid. Ja ka kroon sobib oivaliselt…,” kommenteeris Tikerpuu fotot humoorikalt oma sotsiaal­meedia kontol.
Suvehiidlane Ita Ever, kes kõplaseks löödi 2007. aastal Kõpu külade päeval, esindab aastat 1931.
Näitusefotod räägivad Eesti lugu läbi saja inimese vanuses 100 kuni 1 aastat, läbi oma portree, silmade ja emotsioonide. Kõige vanem – 100aastane – on sündinud samal ajal kui Eesti Vabariik ehk 1918 aastal, kõige noorem sündis 24. veebruaril 2017. Nii on näitusel iga aasta kohta ainult üks inimene.
Näitus avati laupäeval, 3. veebruaril Tartus Eesti rahva muuseumis ja jääb avatuks 31. märtsini. Pärast seda läheb ­see rändama ja tuleb esitlusele ka Stockholmis, Madriidis, Berliinis, Rotter­damis, Brüsselis, Luksemburgis, Torontos ja San Franciscos. Kaire van der Toorn-Guthan andis lootust, et näitus jõuab suvepoole ka Hiiu saarele.
Paralleelselt, läbi iga portreteeritava silmade ja lugude, tutvustavad autorid ka Eestit kui paika maailmakaardil, kust me pärit oleme või kus me elame. Nõnda tuleb esitlusele ka sada vaadet tuntuimatest Eesti paikadest, ehitistest, emotsioonidest, saavutustest, fenomenidest, mis annavad ka Eestit mitte tundvale inimesele aimu meie maa kultuurist, loodusest, tehnikasaavutustest, köögist, kommetest. Kaks visuaali, portree ja meeleolu, seovad üheks lühikesed tekstid eesti ja inglise keeles.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411