Reede, veebruar 16, 2018
 

Jorgen Kuivonen seilab veel ja jääl

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Äsja jääpurjetamises Euroopast juunioride pronksmedali toonud Jorgen Kuivonen (13) treenib Daimar Palli käe all vee peal, jääl Vello Jürjo juhendamisel ning tulemused tasapisi muudkui paranevad nii veel kui jääl.
Jorgen Kuivonen alustas vee peal purjetamisega aastal 2014 nüüdseks meie hulgast lahkunud Mart Rätsepa juhendamisel. Eelmisel aastal sai Kuivonen Spinnakeri regatil Zoom8 klassis 61 paadi arvestuses 22. koha, eestlaste arvestuses sõitis välja seitsmenda tulemuse. Palli sõnul oli konkurents väga kõva, kuna osalejaid oli seitsmest riigist.
Pärnu jahtklubi treener Argo Kruusmägi kutsus noore purjetaja mullu Zoom8 MMile, kus Kuivonen oli 66 võistleja seas 28. Pall hindas tookord, võttes arvesse asjaolu, et Jorgen sõitis Zoom8 klassi esimest aastat, MMi soorituse väga heaks.
Jääpurjetamisega alustas Jorgen Ice Optimistil alles eelmisel aastal. Tema treener Vello Jürjo (81) ütleb, et on Jorgenile rohkem nagu ühiskondlik treener: “Kuna ma olen ise jääpurjetaja ja juba enam-vähem lõpetanud, siis on mul suur au noori õpetada.”
Aastat hindas Jürjo heaks: “Jääd on, hilja see küll tuli, aga me oleme sel aastal saanud hästi trenni teha.”
Jorgeni pronksi kohta ütles Jürjo nii: “Eks tal jäi sel aastal reservi ka, Jorgen oli meistrivõistlustel rohkem omapead. Oleks ma saanud väikseid nõuandeid anda…, aga ta tuli auga välja.”
MMilt Leedust tuli Jorgen kaheksanda kohaga ja Lätist EMilt pronksmedaliga. Küsimusele, kas MMil olid konkurendid kõvemad, vastas Jorgen, et Lätis olid olud paremad: “Jääl ei olnud paksu lund, tuul oli vaiksem ja startidest sain ilusti minema ning üsna heale positsioonile.”
Lätis oli kokku kolm sõitu, esimeses sai ta kolmanda koha. “Ka teistes sõitudes olin märkides üsna heal kohal – teine-kolmas, aga oma väikeste vigade tõttu suutsin need kohad maha mängida. Kolmanda koha sain see­tõttu, et mu seeria oli stabiilne, teistel ei olnud.”
Kuivonen võistleb juba sel nädalavahetusel Eesti meistri­võistlustel Orissaares. Eesti meistrivõistlustel osales ta ka eelmisel aastal, aga seal veel nii hästi ei läinud.
Seda, millal võiks tiitlivõistlustelt tulla mõni säravam medal, Jorgen veel öelda ei osanud: “Seda ei oska niimoodi öelda, järgmisel aastal on tiitlivõistlused, eks siis näe…”

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411