Teisipäev, veebruar 13, 2018
 

Hiiu laste tööd valiti Kullo galerii näitusele

repro
repro
Emmaste põhikooli õpilase Axel Vara ja Suuremõisa lasteaed-põhikooli õpilase Elisabet Kallase tööd valiti näitusele Kullo galeriis.
Axeli tööl “Hiiumaa parmu­pillilugu” on kujutatud rahvariietes poissi, kes mängib parmupilli, pildil on ka Kõpu tuletorn ja lambad. Töö juhendajaks on Emmaste kooli kunstiõpetaja Eila Tõnisson.
Elisabeti töö kujutab Püha­lepa kirikut, mida raamistavad Pühalepa küüdukirjalised triibud. Juhendajaks on kunstiõpetuse õpetaja Jaana Omann, kes ütles lehele, et nad kavatsevad Elisabetiga konkurss-näituse avamisele ka kohale minna.
Auhinnatud õpilased, nende juhendajad ja kõik konkursil osalejad olid eilseks kutsutud Kullo galeriisse näituse avamisele.
Kunstihariduse ühingu korraldatud kunstikonkurss-näitusele “Minu kodukoha 100 kunstiteost Eestile” laekus 110 tööd üle Eesti. Iga kool sai konkursile saata vaid ühe töö.
Žürii, kuhu kuulusid Anneli Aguraiuja Kullo Lastegaleriist ning Heli Mänd ja Jüri Mäemat Kunstihariduse ühingust, valis välja 20 paremat tööd. “Valitud kunstitööd olid kõige enam teema­kohased, huvitava tehnikaga ja isikupärased,” selgitas žürii liige.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411