Reede, veebruar 9, 2018
 

Hiidlased said EMi korraldamise au

HIIUMAA MUDELIKLUBI
Esmaspäeval, 5. veebruaril avati Hiiumaal Orjaku sadamas Euroopa meistrivõistlused Monotüüp XV jääpurjetamises. Pärast nelja sõitu asuvad Jahtklubi Dago esindajad Olev Oolup/Andrus Padu neljandal positsioonil. Euroopa meister selgub täna.
Esialgu Saksamaal toimuma pidanud võistlused jõudsid Hiiumaale tänu Käina lahe suurepärastele jää- ja ilmastiku­oludele. Kesk-Euroopa olud võistluse korraldamiseks ei sobinud ning Eesti Monotüüp XV jääpurjetajate liit koostöös Eesti jääpurjetamise liiduga haarasid initsiatiivi ja pakkusid end välkkiirelt EMi korraldajaks.
Esimesed võistlussõidud tehti teisipäeval, kui purjetama asus kokku 28 võistkonda Venemaalt, Poolast, Hollandist, Rootsist ja Eestist.
Eesti jääpurjetajatest osalevad 32. Euroopa meistrivõistlustel Olev Oolup ja Andrus Padu (Jahtklubi Dago), Ott Kolk ja Juhan Kolk (Saaremaa Merispordi selts), Indrek Aavik ja Erki Riim (SMS), Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi (SMS), Ants Haavel ja Andres Laul (SMS/Kalevi Jahtklubi).
Peavõistlusjuht on legendaar-ne purjetaja Jüri Šaraškin, kes on ise Euroopa meistri­võistluste pronksmedali omanik ning maailmameistri­võistluste neljas aastast 1978.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411