Reede, veebruar 16, 2018
 

Avaneb kogukondade kingituste taotlusvoor

Eesti Külaliikumine Kodukant avab vabariigi sajanda sünnipäeva puhul kogukonnaprojektide taotlusvooru. Taotlusi saavad ühingud esitada 1.–12. märtsini.
“Kingituste taotlusvoor avaneb 1. märtsil ning sinna on oodatud toetust küsima nii külakogukondade kui ka linnaasumite huvides tegutsevad kodanikuühendused,” ütles Eesti Külaliikumine Kodukant juht Krista Habakukk.
Kingitusteks sobivad kogukondade ettevõtmised, mis teevad Eesti elu paremaks ja rõõmsamaks ning loovad kindlama tuleviku lastele. “Selleks võib olla kogukonna ühtsustunde tõstmine, elutervema ja vaimsema keskkonna loomine ning füüsilise elukeskkonna rikastamine püsivate väärtustega,” lisas Habakukk.
Projekti eesmärk peab vastama EV100 põhiväärtustele ning olema otseselt seotud Eesti Vabariigi 100. sünni­päeva tähistamisega. Projektiga loodav väärtus peaks aga ulatuma kaugemasse tulevikku kui pelgalt juubeliaasta.
Taotlusvooru eelarve maht on 265 000 eurot ning ühe projekti kohta on võimalik taotleda kuni 5000 eurot. Taotlusvooru eripäraks on, et toetusele ei pea lisama omafinantseeringut. Taotlusi hindab Kodu­kandi seitsmeliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad kogukonna eksperdid, EV 100 juhtrühma, Kodanikuühiskonna sihtkapitali, LEADER liidu ja siseministeeriumi esindaja.
Taotlusvooru rahastus tuleb riigieelarvelistest vahenditest, mis on Vabaerakonna ettepanekul suunatud avalikule konkursile. Vabaerakonna esimees Artur Talvik ütles, et erakond on oma loomisest alates keskendunud kogukondade eest seismisele ning peab oluliseks, et oma kodukohas toimuva üle saaks otsustada kohalik elanik. “Selle taotlusvooru aluseks on Vabaerakonnale riigieelarvest eraldatud nn katuseraha, millest me otsustasime loobuda ning anda selle Kodukandile kogukondade arendamiseks,
selleks loodava taotlusvooru abil,” lisas Talvik. Ta tõi välja, et rahataotluste üle otsustab ühise kokkuleppe järgi sõltumatu komisjon ning selliselt, et 265 000 eurost saaksid osa võimalikult paljud kogu­konnad üle Eesti.
“Meie soov taotlusvooru läbi viies on, et protsess oleks sõltumatu, bürokraatiavaba, lihtne, selge ja osalejatele huvipakkuv. Kodukandi roll on seda raha administreerida sõltumatuna ja seista hea selle eest, et kingitus jõuaks igasse Eesti piirkonda,” ütles Krista Habakukk.
Taotlusi saab esitada 1.–12. märtsini, projekte saab hakata ellu viima alates 1. maist.
Taotlusvooru materjalid leiab Eesti Külaliikumine Kodukant kodulehel www.kodukant.ee

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411