Reede, jaanuar 19, 2018
 

Vald ei vaidlusta ringkonnakohtu otsust

Harda Roosna
Endine Hiiu vallasekretär Marin Vallikivi võitis kohtuprotsessi Hiiu vallaga ja vallal tuleb talle hüvitada koos menetluskuludega ligi 13 000 eurot.
Ringkonnakohus otsustas 22. detsembril jätta rahuldamata valla appellatsioon­kaebuse halduskohtu otsuse “M. Vallikivi kaebuse Hiiu valla­vanema 15.06.2016 käskkirja nr 19-1.4/4 õigusvastaseks tunnistamiseks, teenistusest vabastamise aluse muutmiseks ning hüvitise väljamõistmiseks” osas. Eile teatas Hiiumaa vallavanem Reili Rand, et vald otsust edasi ei kaeba.
“Kuigi leian, et tollane ametist vabastamine oli ainu­võimalik, nendin, et otsuse vormistuses oli juriidilisi puudujääke, mistõttu ei pea edasikaebamist otstarbekaks ega mõistlikuks,” kommenteeris Rand otsust.
Marin Vallikivi ütles Hiiu Lehele, et tal on hea meel, et kohus on öelnud, kellel oli õigus, kuid kahjuks ei heasta miski kunagi tema alusetut süüdistamist ja nõiajahti. “Uskumatu, et paljud peavad normaalseks, et vallavanem käseb, poob ja laseb, vilistades seadustele ja inimlikule suhtlusele. Minul selline kogemus enne Reili Ranna ametisse nimetamist puudus,” lisas Vallikivi.
“Paratamatult on meil jätkuvalt erinev nägemus poole aasta jooksul vallamajas toimunust. Teenistussuhte lõpetamise aluseks oli usalduse kaotamine, mille juures ei esitatud süüdistusi ega peetud nõiajahti. Olen sama meelt, et omavalitsuse töö korraldamisel tuleb juhinduda seadustest,” vastas Rand Vallikivi süüdistusele.
Juunis 2016 vabastas Hiiu vallavanem Reili Rand ametist õigusnõuniku Marin Vallikivi. Valla saadetud pressiteates nimetatakse põhjuseks usalduse kaotust, mis kujunes välja rohkem kui pooleaastase perioodi jooksul.
Vallikivi esitas 15. juulil 2016 kaebuse Tallinna haldus­kohtule tema vallandamise otsuse õigusvastaseks tunnistamiseks. Lisaks soovis ta muuta teenistusest vabastamise alust, st et vallandamise asemel oleks omal soovil tööpostilt lahkumine. Samuti taotles ta hüvitist nii saamata jäänud lisatasu kui ka lõpparve tähtajajärgse laekumise eest.
8. veebruaril 2017 rahuldas Tallinna halduskohus Marin Vallikivi kaebuse Hiiu valla vastu. 10. märtsil 2017 esitas Hiiu vald Tallinna ringkonnakohtule apellatsioonkaebuse, mille ringkonnakohus jättis 22. detsembril rahuldamata. Kohtuotsusest lähtuvalt tuleb kaebajale hüvitada koos menetluskuludega 12 611,54 eurot.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411