Reede, jaanuar 12, 2018
 

Tervisekeskus tuleb siiski ka Kärdlasse

Harda Roosna
Tervisekeskuste rajamise programmi teises taotlusvoorus plaanitakse toetada seni veel katmata jäänud tõmbekeskused, sh Kärdla, kuhu rajatakse esmatasandi tervisekeskus.
Hiiu Lehe andmetel ehitatakse tervisekeskus praegusesse polikliiniku majja ja perearstid kolivad sinna. Polikliinik kolib praeguse sünnitusosakonna ruumidesse, millele omakorda leitakse ruumid haigla peakorpuses.
Nõukogu liige Reili Rand ütles Hiiu Lehele, et koostöö perearstidega on hästi sujunud ning sisulised otsused tervisekeskuse rajamiseks tehtud. “Minu andmetel pidi koostöölepe allkirjad saama juba aasta lõpus,” ütles Rand, kes seoses Hiiumaa valla töö käivitamisega pole nõukogu viimastel kokkusaamistel osaleda saanud.
Hiiumaalt programmi esimeses voorus taotlust ei esitatud. Põhjuseks, et Kärdla perearstikeskus ei soovinud tervisekeskuse loomises osaleda. Mullu aprillis tuli sõnum, et asi on muutumas ja püütakse jõuda selleni, et investeering saaks teoks. Siiki tuli maavanemal hiljem Hiiu Lehe veergudel selgitada, et teade oli ennatlik ja kokkuleppele siiski veel ei jõutud.
Teine taotlusvoor avatakse tervisekeskuste rajamiseks Võrus, Jõgeval ja Kärdlas, Harjumaal Lool, Keilas ja Maardus, Lääne-Viru maakonnas Kundas ja Vinnis, Pärnumaal Vändras, Sindis või Paikusel ja Kilingi-Nõmmel ning Saaremaal Orissaares.
Bürokraatia vähendamiseks lihtsustatakse taotluste esitamise ja menetlemise korda. Lisaks on eelnõus ette nähtud võimalus põhjendatud juhtudel suurendada esimeses taotlusvoorus määratud toetust. Põhjendatud juhuks loetakse nimistuga perearsti lisandumist investeeringute kavaga kinnitatud esma­tasandi tervisekeskusesse, mis ei asu Tallinna piirkondlikus tõmbekeskuses.
Tervisekeskuste rajamise esimeses voorus oli meetme tegevuste eelarve ligi 85,1 miljonit eurot. Toetuse rahuldamise otsuse sai 55 projekti 43 piirkondlikust tõmbe­keskusest üle Eesti ning maksumusega 57,2 miljonit eurot. Teiseks taotlus­vooruks on ette nähtud kokku 27,9 miljonit eurot. Taotlusvoor on kavas välja kuulutada tänavu veebruaris.
Uutes esmatasandi tervisekeskustes hakkavad perearsti ja -õe kõrval tööle füsioterapeut, koduõde ja ämmaemand ning sõltuvalt kohapealsetest vajadustest ka teisi spetsialiste.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411