Reede, jaanuar 5, 2018
 

Puuriturniiril võidutsesid Ülikõvad Vennad

Pia Hanslep
Traditsiooniliselt mängisid aasta lõpu eelviimasel päeval Mängude maja juures kunstmurul, hellitlevalt öeldes puuris, Hiiumaa parimad jalgpallurid, et selgitada välja puurigladiaator ja kogu turniiri võitja.
Selleks asus võistlustulle kaheksa võistkonda ligi 60 mängijaga. Loosi tahtel mängiti ja selgitati kohad kahes alagrupis. A-alagruppi sattus mullune tiitlikaitsja Hiiu Kalur, kel õnnestus alagrupimängus koguda kolm võitu. Võit 3:2 saavutati ka hilisema turniirivõitja Ülikõvad Vennad üle ning sellega pääseti üleminekumängudele asetusega A1, jättes Ülikõvad Vennad asetusse A2. Kolmandale kohale mängis ennast Valgu võistkond, alistades vaid neljandaks jäänud Patsaanid seisuga 3:2.
B-alagrupi mängudest väljusid võitjana treener Mario Degtjovi juhendatava Kärdla Linnameeskonna (LM) U15 kutid, nimega Meie Pägad 03, kes alistasid ülekaalukalt kõik kolm alagrupikaaslast. Teiseks mängis end treener Tanel Klee juhendatav Käina United, kes võistkonnaga Äss mängis välja 1:1 viigi, alistas Tubala Tuulikud 4:0, kuid jäi 5:1 alla alagrupi võitjale Meie Pägad 03. Kolmandaks jäi võistkond Äss ja neljandaks Tubala Tuulikud.
Selleks, et mäng liiga üksluiseks ei kujuneks, kohtusid enne kohamänge omavahel treener Tanel Lipsu juhendatavad 2009 sündinud jalgpalli­poisid ja -tüdruk, kes pidasid omavahel väga huvitava jalgpallilahingu. Võitjat selles mängus ei selgunudki, seis jäi 1:1 viiki – seega oli kohtumine igati sõbralik.
Kohamängud
Puuriturniiril aga mängiti välja kõik kohad ning kolmanda–neljanda koha mängus kohtusid Käina United ja Meie Pägad 03. Võitis Kärdla LM järelkasv Meie Pägad 03 seisuga 3:2.
Finaalis kohtusid “vanad sõbrad” Hiiu Kalur ja Ülikõvad Vennad. Kui alagrupimängus jäi peale Kalur, siis nüüd, täiesti uues mängus suutsid nooremad oma ära teha ja alistada vanameistrid 2:1. Võistkonnas Ülikõvad Vennad mängisid Kärdla LM esindusmeeskonnast tuttavad Hendri Tärnu, Sander Laur, Aivo Jõeleht, Ken Pähn, Andreas Elštein, Mario Vool ja Jaan Rebel.
Hõbedale jäänud Hiiu Kaluris andsid oma panuse Georg Linkov, Argo Vasar, Heimar Havik, Oskar Ollik, Arli Salm ja Taavi Maiste.
Pronksipoistes Meie Pägad 03 võitlesid Indrek Nõulik, Kermo Platov, Holger Sepma, Jaanus Sõmer, Karl Värva, Sven Aigar Tammeveski ja Kristjan Ugam.
Eriauhinnad
Eriauhindadega said pärjatud mitmed mängijad. Parima naismängija tiitli sai Jaanika Küttim (Valgu), parima noormängija tiitli Kermo Platov (Meie Pägad 03), ilusaima värava autoriks oli Karl Värva (Meie Pägad 03), kes lõi vastas­meeskonna väravasse sisse oma värava alt. Suurim väravakütt oli Heimar Havik (Hiiu Kalur) ning ihaldatuim tiitel, Puurigladiaator, läks Sander Laurile. Auhinnalaua katsid Hiiumaa ettevõtjad Tiit Värva, Rannapaargu, pubi Wabrik, restoran Roog­rahu, Coop Hiiumaa, Vabaduse pood, iSport (Adidas). Aitäh ka kõikidele teistele toetajatele – Hiiumaa spordikool ja Hiiumaa Spordiliit.
Rasket päevajuhi rolli kandis Artur Valk ja turniiri korralduse eest vastutasid Mario Degtjov, Tanel Lips, Hillar Pikk ja allakirjutanu.

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411