Teisipäev, jaanuar 9, 2018
 

Purustame müüdi mornist eestlasest

erakogu
Kuni jaanuari lõpuni saavad kõik eestimaalased veebi­portaalis www.ev100kutse.ee üles laadida oma rõõmsameelse portreefoto EV100 sünnipäevakutsele.
Rohujuure tasandil sündinud projekti eesmärk on luua koos kõigi eestimaalastega üks pöörane ülipikk sünnipäeva­kutse, kus saavad osaleda ka e-residendid.
Fotode kogumiseks on välja töötatud spetsiaalne portaal, kuhu saab üles laadida oma rõõmsameelsed fotod. Naeratavate fotodega üritatakse ühtlasi purustada müüt alati mornidest eestlastest. Praegu on portaalis juba näha saabunud fotosid.
Pildi üleslaadimine eeldab autentimist, mis tagab selle, et kõik fotodel olevad inimesed on ehedad eestimaalased või e-residendid. Autentida saab IDkaardi, SmartID või MobiilID kaudu. Foto üleslaadimisel tuleb valida maakonna nimi, mida soovitakse sünnipäevakutses esindada ehk kuhu külalisi kutsuda. Samuti võib rippmenüüst valida enda iseloomustamiseks mõne toreda eestikeelse sõna.
Kõikidest kogutud fotodest luuakse ülipikk online sünnipäevakutse. Video algab üleskutsega külastada Eestit ja siin toimuvaid juubelipidustusi, millele järgnevad maakonniti grupeerituna kutsujate endi poolt üles laetud portreefotod.
Sünnipäevakutse hakkab kogu oma pikkuses maailma avalikkuse ees lahti rulluma 24. veebruaril. Hiljem kingitakse video ERMile, et ka tulevased põlvkonnad saaksid saja aasta pärast uurida, millised meie välja nägime.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411