Reede, jaanuar 19, 2018
 

Noor kirjanik esitleb luulekogu

Anette Matto
Noor luuletaja Berit Rajaveer (17) esitleb Kärdlas Nelja Nurga Galeriis oma luulekogu “Klaasikillud ja lahtised haavad”.
Autor ütles, et sai luuletuste kirjutamisel inspiratsiooni nii sotsiaalmeediast kui ka elust ja inimestelt enda ümber.
“Inimeste mõtted ning ütlused, mis panid mind juurdlema, leidsid tee ka raamatusse,” ütles Rajaveer. Autori sõnul kirjutas ta paljud luuletused just siis, kui tundis ebaõiglust või koges negatiivset tunnet. “Sellepärast ongi mu luuletusedki sügavad, kurvad ja ühiskonnakriitilised.”
Luulekogu koostamist alustas Rajaveer 2017. aasta veebruaris uurimistöö raames, kuid enamik raamatusse pääsenud luuletusi on paberile pandud möödunud suvel ja sügisel.
“Tundsin vanemaid luuletusi lugedes, et saaksin sama mõtet ilusamini väljendada ning nii kirjutasingi palju värsse suvel ja sügisel ümber.” Kirjutamisprotsess oli noore autori sõnul lihtne. “Arvan, et keeruliseks teeb luulekogu väljaandmise hirm, sest noori huvitab tihti teiste arvamus liiga palju ning enda loomingut näidates kardetakse saada kriitikat – veel hullem hukkamõistu.” Rajaveer leidis, et see on põhjus, miks palju n-ö sahtlisse kirjutatakse. “Julgustan noori enda loomingut avaldama ja hirmudele otsa vaatama,” soovitas ta ja lisas, et seeläbi saab näidata oma oskusi ning muututakse enese­kindlamaks.
Rajaveeri sõnul on tema luuletused suunatud kõigile, kes saavad kirjutatuga samastuda või neile, kes lihtsalt naudivad luulet. “Õigeks publikuks on inimesed, kes lugedes tunnevad mingisugust seost enda ja minu looduga,” ütles autor.
Tema sõnul ei saa luule kuulamisel panna vanuse ega soo piiranguid ja esitlusele ootab ta kõiki, kes soovivad tulla ja tahavad sellest raamatust rohkem teada.
“Hiiumaal ei toimu just väga palju luulekogude esitlusi, nii et kindlasti on oodatud ka inimesed, kes varem luule vastu huvi tundnud pole,” märkis Rajaveer. “Kunagi ei tea ehk hakkab luule isegi meeldima.”
Luulekogu “Klaasikillud ja lahtised haavad” esitlus algab täna kell 18 Nelja Nurga Galeriis ning lisaks Berit Rajaveeri luulele saab nautida ka Kamille Saabre näitust. Sündmus on osalejatele tasuta.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411