Reede, jaanuar 12, 2018
 

Laupäeva õhtu idamaise tantsuga

Harda Roosna | Hiiu Leht
Juba sel laupäeval toimub Käinas suur Idamaise tantsu õhtu kodusaare tantsutrupi Sukar eestvedamisel. Seegi kord on esinema kutsutud tantsijaid ka mujalt Eestist. Kontserdi­külalistele pakutakse väga mitmekesist kava, milles ei puudu ka üllatused.
Sukar on koos käinud aastast 2009 ning korraldanud mitmeid talve- ja suvekontserte Hiiumaa eri paikades. Riina Jesmini poolt ellu kutsutud trupis on aastate jooksul tantsinud kümneid tantsijaid. Praeguseks on sellest välja kujunenud üheksaliikmeline aktiivselt tegutsev tantsuseltskond, kelle juhendajaks on Viiri Laupä. Koos on osaletud tantsulaagrites, esinetud vabaõhuetendustel, võisteldud nii Eestis kui väljaspool Eestit. Tantsijad peavad seni oma suurimaks saavutuseks esikohta mullu novembris toimunud XI Rahvusvahelisel idamaise tantsu festivalil gruppide arvestuses.
Tantsutrupi repertuaaris on väga erinevaid Vahemereäärsete maade tantse, mustlastantsudest Egiptuse folkloorini.
Lisaks Sukari esinemisele on laupäeval võimalus nautida nii Tallinna, Pärnu kui Haapsalu tantsijate etteasteid. Haapsalust on oodata tantsijaid trupist Iiriseõied, Pärnust tuleb esinema Zarif,Tallinnast saab näha tantsijaid tantsustuudiost Arrakis ja Zahira.
Kairi Reinvee, kes on ka Sukari “lisa”treener, on idamaise tantsuga tegelenud üle 12 aasta. Alates 2008. aastast on ta teinud koostööd tantsutrupiga Zahira. 2015. aasta kevadel lõpetas Reinvee Tallinna Ülikooli kunstide instituudi koreograafia erialal. Iga­päevaselt juhendab ta idamaise tantsu gruppe Talllinnas, Haapsalus, Vääna-Jõesuus ja Riisiperes. Samuti on ta esinenud ja õpetanud mitmel pool Euroopas ning Hong Kongis. Lisaks võluvale kõhutantsule esitab ta kontserdil eksootilise ja särtsaka Brasiilia samba numbri koos Kalilaga, kes on samuti tantsu­trupi Zahira tantsija.
Üllatusesinejatena astuvad lavale ka Hiiumaa seltskonnatantsu harrastajad, kes oma treeningutele lisaks saavad kord kuus õpetust Tallinna õpetajatelt Merle Klandorfilt ja Helen Klandorf-Sadamalt ning Tartu õpetajalt Eva Kouhijalt.
Tantsuelamusele lisaks on võimalik kohapeal end hellitada ka Luige baari pakutava joogipoolisega ja Sukari tantsijate valmistatud küpsetistega.
Kes tahab kogu sellest särast osa saada, siis teid oodatakse laupäeval kell 19 Käina huvi- ja kultuurikeskuses algavale etendusele!

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411