Teisipäev, jaanuar 9, 2018
 

Kanalisatsiooni- ja veevärgi ehitustööd põhjustasid segaduse

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
| Hiiu Leht
Möödunud nädalal Kärdlas Uuel tänaval alanud vee- ja kanalisatsioonitrassi ehitustööd põhjustasid segaduse, sest elanikke polnud ümberkorraldustest piisavalt teavitatud ja liiklusmärgid eba­selged.
Uuel tänaval asuva Kärdla apteek OÜ juhataja Krista Luugi sõnul on nemad kaotanud tekkinud segaduse tõttu palju kliente.
“Meie teadsime, et ehitustööd algavad ja ootasime, et vald inimesi teavitaks, aga seda ei juhtunud,” rääkis Luuk esmaspäeval Hiiu Lehele. Tema sõnul paigaldasid nad ise nooli ja viitasid, et inimesed oskaks apteeki tulla. “Helistasin möödunud teisipäeval vallavalitsusse, et meie parklasse pääs klientidele avataks, sest seal parasjagu ehitustöid ei tehtud.” Luuk märkis, et seda ka tehti.
“Võtsin paar päeva hiljem vallavalitsusega taas ühendust, sest keelumärk, mis ei luba väljakult Uuele tänavale keerata, paistab endiselt silma, aga seal all paiknev sõitmist lubav märk jääb tähele­panuta,” rääkis apteegi juhataja. Tema sõnul ei tulda selle peale, et sealt praegu sõita võib, sest inimesed on harjunud seda mitte tegema. Luugi tähelepanekule aga ei reageeritud. “Läksin reedel ise vallavalitsusse ja palusin Hiiumaa valla haldusjuhil Argo Valdmal midagi ette võtta.” Seepeale paigaldati reedel praegu mittekehtivatele liiklusmärkidele katted.
Luugi sõnul käis möödunud nädalal ehitustööde ajal apteegis sadakond klienti. “Kõik rääkisid oma seiklustest, kuidas apteeki tuldi,” ütles ta.
Apteegi juhataja leidis, et inimestele oleks paremini arusaadav, kui teed juhataks kollased ümbersuunavad nooled, mida üldiselt liiklus­korralduse muudatuste puhul kasutatakse. “Keskväljakul oleks võinud olla ka suur kollane infotahvel tehtavate tööde kaardi ja liikluskorraldusega,” oli tema soovitus.
Luugi sõnul on apteegi kõrval asuv Uue, Kalda ja Nuutri tänava ristmik väga tiheda liiklusega ja inimesi oleks võinud siiski põhjalikult informeerida algavatest liikluspiirangutest. “Selle tänava kaudu toovad lapsevanemad lapsi kooli, saab haiglasse ja siit sõidetakse niisamagi palju,” rääkis Luuk ja lisas, et tekkinud on suur segadus ja inimesed on olukorrast hämmeldunud.
Hiiumaa valla avalike suhete spetsialist Liina Siniveer ütles eile Hiiu Lehele, et haldusjuht kontrollis reedel kõik liiklusmärgid üle. “Eile oli uuesti vaja paigaldada üks tuulega lendu läinud liiklusmärgi kate,” ütles Siniveer.
Liikluspiirangud 26. veebruarini
Seoses ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni laiendamisega Kärdlas, on ajutiselt suletud tänavalõigud Uue tänava apteegi piirkonnas. Nuutri tänava Uue tänava poolne lõik ja Uus tänav apteegi eest on liikluseks ajutiselt suletud 11. jaanuarini. Kalda tänava apteegipoolne lõik on ajutiselt suletud 8. jaanuarist 26. veebruarini. Uus tänav on Posti ja Nuutri tänava vahelisel lõigul ajutiselt suletud 15. jaanuarist 1. veebruarini.
Hiiumaa haigla ja Kärdla perearstikeskuse juurde pääseb Nuutri tänavalt Põllu tänava poolt. Kooli ja Uue tänava apteegi juurde pääseb mööda Uut tänavat: Uue tänava keskväljakupoolsesse otsa on paigaldatud ajutine liikluskorralduse viit, mis lubab ajutiselt Keskväljakult autoga Uuele tänavale keerata ning sõita kooli ning apteegini. Samuti saab Rootsi tänavalt Keskväljaku poole sõites keerata vasakule Uuele tänavale.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411