Teisipäev, jaanuar 23, 2018
 

HIIGlased said kooliõhkkonna kahe aastaga valmis

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Hiiumaa gümnaasiumi direktor Ivo Eesmaa ütles kooli teisel sünnipäeval, et kaks esimest aastat on kulunud kooli käimapanemiseks ja õhkkonna kujundamiseks ja seni on läinud kõik paremini kui ta oleks osanud oodata.
Reedel tähistas Hiiumaa gümnaasium, mille hellitusnimeks lühend HIIG kultuuri­keskuses oma teist sünnipäeva. “Selleks, et üks kool saaks niisuguseks nagu ta tahab, kulub tavaliselt aastakümneid, aga ma tahan öelda, et ei kulu – HIIG on kahe aastaga saanud nii­suguseks kooliks, nagu mina olen seda ette kujutanud,” ütles Eesmaa oma peo­kõnes.
Oma koolile tegid kingituse kõik gümnaasiumiklassid.
10. klass kirjutas kooli sünni­päevaks “Liblika laulu” ja tegid sellele ka meeleoluka video. 11.a klass tegi keskkonnas Kahoot viktoriini, mis sisaldas küsimusi õpetajate ja kooli kohta ja mida kõik aktusel olijad oma nutiseadmetes mängida said. 11.b klass koostas kooli sünnipäevaks luulekogu, 12.a klass astus aktusel üles luuletuste ja kahe lauluga ning 12.b klassi noormehed esitasid meeleoluka tantsu.
Kooliperet õnnitles ka Hiiumaa vallavanem Reili Rand. Vallavanem ütles, et juba aktuse esimestel minutitel oli tunda, et koolipere hoiab ühte. “See, mille teie, õpetajad ja õpilased koos loote, on see, mida mäletame HIIGi kümnendal, kahekümnendal ja viiekümnendal juubelil,” ütles Rand. Ta meenutas, et juba koolile nurgakivi pannes rõhutas ta, et HIIGist peab saama kõigi hiidlaste kool. Sellest mõttest inspireerituna tegi vallavanem ka koolile kingituse. “Tunneksime suurt uhkust ja rõõmu, kui gümnaasiumi ees lehviks ka Hiiumaa valla lipp,” ütles vallavanem lippu direktorile ulatades.
Valeri Gramakovski kinkis naaberkoolile kalendri. Eesti vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kalendril on kaks saja aastase vahega tehtud fotot: esimene pilt on tehtud sada aastat tagasi Kärdla koolimaja ees, kus praegu asub õpilaskodu, teine pilt lavastatud samas kohas sada aastat hiljem. “Hiiumaa gümnaasium on praegu nii uus ja värske, aga mäletada tuleb ka ajalugu,” ütles Gramakovski kalendrit üle andes.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411