Teisipäev, jaanuar 9, 2018
 

Algasid Hiiumaa Kaubamaja renoveerimistööd PARANDATUD

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Keskväljaku Konsumist saab peale renoveerimist Hiiumaa Kaubamaja ja neljas hoone saarel, kus olemas lift.
Uue aasta esimesel tööpäeval algasid Kärdla kesk­väljaku äärse Hiiu Konsumi hoone trepikojas ja teisel korrusel renoveerimistööd, mis päädivad kahe kuu möödudes Hiiumaa Kaubamaja avamisega.
Hiiumaa Tarbijate Ühistu (HTÜ) juhataja Kaja Antonsi sõnul on kaubamaja avamine järgmiseks verstapostiks ettevõtte arengus, mille eesmärk pakkuda klientidele uuemat kaubavalikut kaasaegse sisustusega ostukeskkonnas.
Põhjalike renoveerimis­tööde käigus vahetatakse hoone teisel korrusel põrandad, kommunikatsioonid, valgustid ja muudetakse kogu korrusel kaupade paiknemise plaani. Suurim muudatus ligi poole sajandi vanuses hoones saab olema lift, mis ehitatakse hoone trepikotta. “Teadaolevalt saab Hiiumaa Kaubamajast Hiiumaa haigla ja riigigümnaasiumi järel kolmas hoone Hiiumaal, kus tagatakse liftiga juurdepääs teisele korrusele,” ütles ehitus­töödel silma peal hoidev HTÜ haldusjuht Kunnar Lilleõis. Tegelikult on Hiiumaal kolm hoonet, kus lift juba olemas - lisaks haiglale ja gümnaasiumile, on lift ka Hiiumaa ametikoolis ehk Suuremõisa lossis. Lisak on invatõstukid Tuuru majas ja Keskväljaku büroomajas.
Lilleõis lubas, et töid püütakse teha nii, et võimalikult vähe ja lühiajaliselt häirida Hiiu Konsumi kliente ja Kärdla keskväljakul liikujaid.
Kuigi ehitustöödest tulenevaid lühiajalisi häiringuid on juba praegu, suletakse kauplusehoone teine korrus ja trepikoda klientidele umbes pooleteiseks kuuks alles alates esmaspäevast, 22. jaanuarist. Remondi eel on Hiiu Konsumi teisel korrusel suured allahindlused.
Lift jõuab Hiiumaale 5. märtsil ja Hiiumaa Kauba­maja teine korrus peaks lõplikult valmima naistepäevaks.
Renoveerimistöid teevad Hiiumaa ettevõtted ERJ Teenused OÜ, OÜ Hiiu Ilu ja Wattampex OÜ.
Kokku läheb ümber­ehitus maksma umbes 150 000 eurot.
Kaubamaja uue sisekujunduse loomisel on ettevõttele abiks Coop Eesti keskühistu sisearhitekt Kaja Irval.
HTÜ juhatajal Kaja Antonsil oli hea uudis, et koos Magnuse Äri sulgemisega ei lõppe raamatumüük, vaid raamatud jäävad lettidele edaspidigi ning osta saab nii bestsellereid kui ka hiiumaist kirjandust.
Rohkem plaanitakse müüki tuua Hiiumaa käsitöötooteid ning kassad paigutatakse müügisaali keskele.
Teise korruse renoveerimistöödega samaaegselt on uuendusi ka Hiiu Konsumi esimesel korrusel – tava­kassadele lisaks paigaldatakse sinna iseteeninduskassad: kaks sularaha- ja üks kaardimaksekassa.
Saiakeste leti juures asuv kohvimasin saab samuti uue koha, kusjuures kohvi eest kassasse maksmise asemel saab seda teha otse kohviautomaadis, mis tuleb fuajeesse lifti kõrvale.
Antons selgitas, et Coop`i kauplustes on kasutusel uus kontseptsioon, mille järgi ka üle kogu Eesti uued Konsumid edaspidi rajatakse. Tormi Konsum oli üks esimesi, kus uut kontseptsiooni rakendati ning see hõlmas nii sisekujundust kui nutikassat.
Kaja Antons avaldas lootust, et ka Kärdla kesk­väljaku kaasajastamise idee saab uue ühendomavalitsuse juhtimisel teoks ning kogu maakonna keskväljakust saab juba lähiaastatel atraktiivne avalik ruum, mis aktiveerib kogu piirkonna ettevõtlust.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411