Teisipäev, detsember 5, 2017
 

TV10 Olümpiastarti eel maakondlikud etapid

erakogu
Emmaste ja Käina koolinoored osalevad kolmandat hooaega järjest üleriigilisel kergejõustikuvõistlusel TV10 Olümpiastarti. Uuendusena toimuvad sel korral vabariiklike etappide eel Hiiumaal ka eel­võistlused.
Võru spordikeskuses laupäeval toimuva TV10 Olümpia­starti esimese etapi eel võistlesid hiidlased reedel Emmaste spordihallis. Kuna Võrus on kavas sprint, teivas- ja kõrgushüpe ning kuulitõuge, selgitati Hiiumaa parimad täpselt samadel aladel.
Sprindis olid kiireimad Käina noormehed: Kermo Platov vanematest poistest ajaga 6,70 sekundit ja Karl-Kustas Toimra nooremate seas 7,48ga. Emmastesse jäid tüdrukute esikohad: Helena Pruul oli nobedaim vanemate tüdrukute seas ajaga 7,65 ja Margareeta Käär noorematest ajaga 7,92. Samas, Võrus joostakse 60 meetrit, Emmaste spordihalli pikkus võimaldab läbida 50meetrise võistlusdistantsi.
Vanematel tüdrukutel on teise alana kavas kuuli­tõuge. Kõige kaugemale saatis kahe­kilose kuuli Emmaste kooli õpilane Sofia Saarnak, kelle tulemuseks märgiti 10,53 meetrit.
Nooremad poisid-tüdrukud hüppavad Võrus kõrgust. Hiiumaa eelvõistlusel teenis Toimra teise esikoha, kui ületas 1,25 meetrit. Noorematest poistest suutis sama ka Emmaste õpilane Jonatan Saarnak, ent suurem katsete arv jättis ta teiseks.
Teise esikoha sai ka Käär – kõrgushüppe tulemus 1,30 meetrit märgib tugevat arengut, kuna isiklikku rekordit parandas ta koguni 10 sentimeetri võrra.
Vanemad poisid võistlevad TV10 avaetapil teivashüppes. Haarava duelli pidasid Käina noormees Eduard Transtok ja Emmaste kooli õpilane Tobias Remmelg. Mõlemad ületasid 2 meetrit, ent Remmelg suutis sellele veel 5 sentimeetrit lisada. Kõrgemale Hiiumaa praeguste sisetingimuste juures hüpata ei saagi. Treener Hannes Maasel hindas, et Võrus lisab Remmelg sellele tulemusele veel paarkümmend sentimeetrit.
Hiidlased konkurentsivõimelised
Mõlemad treenerid, nii Toivo Pruul kui Hannes Maasel on esimese etapi eel lootus­rikkad. “Vanematel tüdrukutel-poistel on eelmiste aastate kogemus kaasa võtta ja tulemused lubavad julgelt teistele konkurentsi pakkuda,” hindas Maasel.
Nooremate tüdrukute kõrgus­hüppes lubab 1,30 pürgida esikümnesse. “See on tugev tulemus, samas kõige paremad hüppavad kuni poolteist meetrit,” analüüsis Pruul.
Lisaks võivad vabariiklikul etapil osaleda maakonnavõistluse parimad. Hiiumaa eelvõistlusel oligi Käina ja Emmaste noortele konkurentsi pakkumas Eliise Juhe Palade koolist, kes teenis nooremate tüdrukute arvestuses teise koha.
“Väga tore, et ema tütre võistlema tõi ja kaasa elas,” tunnustas Toivo Pruul lapse­vanemat ning innustas järgmisel korral teisigi kohale tulema.
Iga eelvõistluse parematele on kergejõustikuliidu poolt ka auhinnad – särgid, torusallid ja kotid. Järgmine Hiiumaa etapp toimub­
18. jaanuaril, taas Emmastes.
Kolmandat korda TV10-l
TV 10 Olümpiastarti esimene etapp toimub laupäeval Võru spordikeskuses. Kokku­võte võistlusest jõuab ETV2 ekraanile pühapäeva õhtul kell 19.30.
Võisteldakse kahes vanuse­klassis: vanemad tüdrukud-poisid, kes sündinud aastatel 2004–2005 ja nooremad, kes sündinud 2006 ja hiljem.
Koolid on jagatud kahte võistlusgruppi. Suured koolid, kus põhikooliosas õpib 250 ja enam õpilast ja väiksemad, kuni 250 õpilasega koolid. Viimases saavad osaleda ka koolide ühendvõistkonnad, millist võimalust Emmaste ja Käina koolid kaks aastat kasutanud on. Eelmisel aastal tuldi väikeste koolide arvestuses viiendaks, üleeelmisel aastal oli tulemuseks teine koht.

Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411