Teisipäev, detsember 5, 2017
 

Selgitati parimad kabetajad

Hergo Tasuja
Kuigi algklasside kabeturniiril osales enam kui poolsada koolinoort, kujunes see suuresti kahe kooli, Emmaste ja Kärdla maavõistluseks.
Ainsa medali, mis mõne teise kooli esindajale läks, teenis Carolyn Roos Paladelt. Kõige rohkem oligi osalejaid kolmanda klassi turniiril, kus kõik said mängida vähemalt tosin partiid. Roos võitis neist 11 ja viigistas ühe. Emmaste kooli õpilane Heleri Alliksoo kogus ühe võidu vähem ehk kaotas omavahelise mängu. Sellega teenis ta hõbemedali. Kolmas oli seitsme võidu ja kahe viigiga Mia-Marie Malk Kärdlast. Ta edestas kooliõde Viktoria Barinovi võrdsete punktide juures omavahelise kohtumise paremusega.
Ka poiste seas oli konkurents tihe. Nii Magnus Orgusaar Kärdlast kui Oliver Post Emmastest kogusid 19 punkti ehk võitsid üheksa ja viigistasid ühe mängu. Et omavahelise mängu võitis Orgusaar, teenis kuld­medali tema. Kolmas oli Aleksander Laaniste Kärdlast, kes samuti võrdsete punktide, 16 juures edestas koolivend Toomas Sõmerit. Omavahel mängiti viiki, ent Laaniste kogus turniiril ühe võidu enam.
Teise klassi arvestuses võttis kõik medalid Emmaste kool. Tüdrukutest mahtusid esikolmikusse Hanna Pruul, Renate Kastein ja Birgit Rand. Poiste poodiumi moodustasid Joel Remmelg, Tauri Lehtsaar ning Marten Miller.
Samas edestas Rand kolmanda koha konkurentsis Liisa Rehepappi Kärdlast vaid omavahelise mängu võidu abil. Poistest tuli Milleril võrdsete punktide ja n-ö surnud ringi tõttu koolivend Erki Pranno ning Kärdla õpilase Oskar Lipsuga lisaring mängida.
Kõige nooremate seas oli tüdrukutest võitmatu Hannah Marie Walsh Emmastest. Teine kuni neljas koht sai paika lisaringiga. Selle alusel sai hõbemedali Keitlin Rohtvee ja pronksi Anete Sahtel, mõlemad Kärdla koolist.
Poiste arvestuses sai kuldmedali Rudolf Lubjak, kes võrdselt nelja võidu ja kahe viigi juures edestas Konrad Mattot Kärdlast omavahelise mängu alusel. Kolmas oli Priido Rõmmel, kes paremusjärjestuse paika saamiseks koguni kaks lisapartiid Kaspar Voolaiuga mängis. Mõlemad õpivad Kärdla koolis.
Kärdlas veab kabemängu traditsioone Arvo-Jüri Rist, kes oli ka koolinoorte turniiri peakohtunik. Emmastes suunab noori mängima õpetaja Tiiu Sööl. Vaadates protokolle ja kõrvutades neid ka varasemate aastate omadega, on näha, et nende töö on tulemuslik. Nii kvantiteedi kui ka kvaliteedi osas.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411