Reede, detsember 1, 2017
 

Paasoja koondise parim

www.basket.ee
Eesti korvpallikoondis alustas maailmameistri­võistluste valikturniiri kaotuse ja võiduga. Kodumängus Suur­britannia vastu oli koondise parim Martin Paasoja.
Avakohtumises võõrsil Iis­raeli vastu olid eestlased hädas visketabavusega ja nii tuli tunnistada vastase 68:88 paremust. Tagamängija Martin Paasoja teenis küll 25 minutit mänguaega, ent tõi selle ajaga viis punkti ja võttis kaks lauapalli. Sealjuures tabas hiidlane kaheksast viskest kaks.
Koduplatsil, vastrenoveeritud Kalevi spordihallis oli Rumeenia kõrgliigas SCM Craiova tiimis leiba teeniv Paasoja aga koondise parim. 4. jaanuaril 25aastaseks saav noormees tõi 18 minutiga 15 punkti, lisaks noppis kuus lauapalli. Tema kasutegur Eesti 73:70 võiduga lõppenud mängus oli koguni +20.
Kohtumist Viasat Sport Balticu kanalil kommenteerinud Kalev Kruus ja endine tippkorvpallur Tanel Tein tunnustasid Paasoja tegutsemist. “Vaata, millise kindlusega ta mängib,” kiitis Kruus. “Nii peabki mängija mängima, kui ta mängumehe tasemele jõuab,” sekundeeris Tein.
Kohtumise järel nentis Paasoja, et nii palju intervjuusid ei ole ta vist kunagi pidanud andma. “Koduseinte vahel tahad ikka paremini mängida ning on ka pisut kergem,” võttis ta mängu kokku, lisades, et Suurbritannia stiil sobis Eestile paremini kui Iisraeli oma.
Valikturniir jätkub veebruaris.

Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411