Reede, detsember 29, 2017
 

Õlleviinast Hiiumaa viskini

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
OÜ Hiiumaa Pruuli­koda juhatuse liige Tarvi Pink ütles aastat kokku võttes, et kõik sujus enam-vähem plaanipäraselt ja plaane jagub ka uueks aastaks.
Eelmisel aastal tööd alustanud Hiiumaa pruulikoja õlled on müüki pääsenud üsna mitmes suures kaubandusketis. “Kuna käsitööõllesid on palju, oli esiti raske selgeks teha, mille poolest meie erineme,” rääkis Tarvi Pink.
Eriliseks teeb Hiiumaa õlled see, et Hiiumaa pruulikoda on ilmselt ainuke õlletehas Eestis, kus allikavesi võetakse otse kraanist, ilma ühtki filtrit kasutamata.
Praegu saab pruulikoja pudeli­õlut osta kõikides Prisma-­keti kauplustes ja Tallinna Coop´ides. Selveris saab seda osta praegu vaid Hiiumaal. Jaanuaris vaadatakse aga ka siin müüginumbrid üle ja võib-olla saab hiiumaist õlut edaspidi kõikidest Selveri kauplustest.
Õllest sai Bierbrand
Novembrikuus sai Hiiumaa pruulikoda esimese Eesti õlle­tehasena ka kange alkoholi tootmise loa. “Toote nimi on Bierbrand ehk spetsiaalne õllest tehtud kange alkohol,” selgitas Pink.
Küsimisele, kust see mõte tuli, vastas ta: “Meil läks üks partii üle tähtaja. Õlu oli muidugi hea, me oleme isegi aastataguse õlle lahti teinud ja ka sel polnud midagi viga, aga tähtaja ületanud õlut müüa ei saa.” Sai siis mõeldud ja mõeldud, mida sellega teha ning otsustati, et proovitakse see kraam läbi torude ajada…
Siinkohal toodi meile lauale kristallselge jook, mida Tarvi soovitas mul veidi käe peale kallata ja hõõruda kuni käsi jälle kuiv. Nuusutasin ja üllatusin: “See ju leiva lõhn!”
Ka spetsialistid olid üllatunud: te olete ikka eriti kõvad mehed – kuidas te nii puhta asja kätte saite!
“Arvatakse, et võetakse õlu ja aetakse see lihtsalt läbi torude – päris nii see ei käi: timmimine võttis ikkagi pool aastat aega, aga Eestis oleme sellega kindlasti esimesed,” täpsustas Tarvi. “Ma arvan, et nüüd oleme jõudnud õige tulemuseni, sest olen palju maailmas olevaid Bierbrande proovinud – sellist maitset ja lõhna pole mitte kuskil pool!”
Veel selgitas ta, et sellele joogile ei tohi mitte midagi juurde lisada, vaid värvi muutmise jaoks karamelli. “Muidu poleks see toode enam Bierbrand.”
Õllest valmistatud alkohoolse joogi nimeks saab Ölvin ning see on tuletatud sõnadest “õlu” ja “viin”. Tarvi arvates peaks nimetus assotsieeruma ka viikingitega.
Tõsi, päris uusleiutis see nimi pole – internetist otsides selgub, et samanimeline õlle- ja viinatuba on olemas Soomes Loviisas.
Igal juhul on kontseptsioon valmis, luba olemas ning 38 kraadise kangusega Ölvinist peaks saama Premium klassi toode. 38 kraadi on ka viimane piir, alla selle pole toode enam Bierbrand.
Paraku ei jätkunud aasta lõpus pudeleid – need said otsa. Pudel Ölvini jaoks on aga välja valitud, see on eriline ja tuleb Inglismaalt.
“Juua tuleks Ölvinit konjaki­klaasist, nii tuleb lõhna­bukett kõige paremini välja,” lisas Tarvi, kes on kindel, et juba jaanuaris jõuab Ölvin ka müüki.
Hiiumaa viski tulekul
Edasi viis mõttelend hiidlased Šotimaale küsima, mis oleks, kui Bierbrand vaati panna? Seal vastati, et võite selle kraami niisama vaati panna, sellest tuleb üks hea asi, aga kui on tahtmine hakata viskit tegema, siis on teile kolm küsimust: mis vesi teil saare peal on ja kas teil on seal ka turvast ja kadakat? “Ma pidin pikali kukkuma, sest meil on kõik kolm olemas,” tunnistas Pink.
Šotlaste nõuanne oli lihtne: suitsutage linnased turba- ja kadakasuitsuga, sellest tulebki õige viski maitse. Ja kui teil vesi on superhea, siis polegi midagi tarvis – teil on maailma­tasemel viski valmis!
Tarvi rääkis, et nad proovisidki linnaseid turba ja kadakaga suitsutada ning neist jäi linnastele mõnus lõhn. Nüüdseks on esimene partii linnaseid suitsutatud, 190-liitri­sed vaadi tellitud ja jaanuaris peaks need kohale jõudma. Vaate siinsamas teha ei saa, sest Eestis sellist tamme ei kasva, see tuuakse Portugalist ja Prantsusmaalt. Kõige paremad on kasutatud vaadid, kus laagerdunud burboon, šerri või porto. Enne kui viskit pudelisse villida, peab see vähemalt kolm aastat vaatides laagerduma.
Investeeringud viskimaailma tõusuteel
Statistikat vaadates võib tõdeda, et kangetest alkoholidest on viski kõige kiiremal tõusuteel. Šotlaste kinnitust mööda tõuseb vaati pandud viski hind aastas 20-30 protsenti. Paljud ärimehed, kes on investeerinud kinnisvarasse ja väärtpaberitesse, on oma pilgu pööranud nüüd viskile.
“Nagu me jaanuaris-veebruaris oleme viski vaati pannud ehk teisisõnu – viski on investeeringuteks kõlbulik, oleme ka meie pakkumisteks avatud,” kinnitab Pink.
Tema sõnul on viskimaailm üks eriline maailm – näiteks Šotimaal on see läbi sajandite olnud pereäri ja nagu riik riigis, kust tarkusi välja ei anta. Kiivalt kaitstakse oma allikaid ja turbavälju, mida ise kasvatatakse, kuna looduslikku turvast seal napib – ja hoidku jumal selle eest, kui keegi julgeb üle piiri astuda.
Tarvi Pingi sõnul on Hiiumaa maailmas ainulaadne paik, kus kõik komponendid viski tootmiseks looduslikult olemas: saarelisus, puhas vesi, turvas ja kadakad.
Kuna Hiiumaa viskil veel nime pole, kaalub Hiiumaa pruulikoda ka nimekonkursi välja kuulutamist.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411