Teisipäev, detsember 19, 2017
 

Meene ja uus kingitus valitud

Harda Roosna | Hiiu Leht
Jõululaadal valis konkursižürii parimaks meeneks küpsise­taigna ja uueks kingituseks käpikkoti, välja selgitati ka rahva lemmik.
Hiiumaa käsitöö- ja oma­toodangu jõululaada konkursil valiti ka seekord Hiiumaa parimat meenet ja uut kingitust. Kokku laekus konkursile 15 toodet. Nende seast tuli teha valik žüriil, mille koosseisus Kristjan Arunurm, Nele Eller, Ille Savioja, Margit Kääramees ja Õie Laksberg.
Žürii hinnangul oli parim konkursile esitatud meenetest Hiiumaa muuseumi tainas ja retsept “Rudolf Tobiase pere pomerantsiküpsised”. Retsepti leidis Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo, uurides Rudolfi õdede kirjavahetust. Taigna valmistas Hiiumaa muuseumi tellimusel Hiiu Pagar. Auhinda käis vastu võtmas muuseumipedagoog Jaanika Kuusk.
Teise koha vääriliseks tunnistati Hiiu Pagari marme­laad ja kolmanda koha said Riina Tikerpuu tikitud prossid.
Parimaks uueks kingituseks valis žürii Ulvi Paljasma käpikkoti. Kalevist valmistatud ja punase paeltikandiga kaunistatud stiilne käpikkott on autori edasiarendus kootud kotist. Käpikukujulise koti pöidlaosas on sobilik ruum mobiiltelefoni ja näiteks autovõtmete jaoks. “See variant on paremini kantav erinevate rõivaste juurde,” selgitas žürii liige Nele Eller.
Teise koha sai Aleksander Vanjuki klaasihoidja “Sassi saag” ja kolmanda keraamik Kristi Kuurme valmistatud kulbihoidja.
Publik hääletas oma lemmikuks Aeliita Sinijärve metskitsepeaga kaunistatud pudelihoidja.
Kõik tunnustatud said tänu­kirja, koti Hiiu Pagari piparkooke ja väikese rahalise preemia.
Mõlemat konkurssi, aga ka jõululaata, suvist käsitöö- ja omatoodangu laata ning kila-kola laata, samuti moeesitlust Hiiu Moodi korraldab MTÜ Hiiumaa käsitööselts. Lisaks on selts võtnud enda hoolde ja restaureerib Vabrikuväljak 2 nn Meistrite Maja. Kes soovib seltsi selles suures töös toetada, siis annetused on oodatud MTÜ Hiiumaa Käsi­tööselts arveldusarvele EE502200221019490040 Swedbank.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411