Teisipäev, detsember 5, 2017
 

Kui suur on väike saar?

Eesti Saarte Kogul tõusis teemaks Hiiu- ja Muhumaa väikesaarteks ümbernimetamine. Põhjenduseks toodi, et vastavalt Euroopas väljakujunenud käsitlusele saab väikesaarteks lugeda kuni 10 000 elanikuga saari.

Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik ütles Hiiu Lehele, et ei ole siiani aru saanud, mis asja Eesti Saarte Kogu ajab.
Viidik tõi näiteks valitsuse algatatud püsi­asustusega väikesaarte seaduse muutmise seaduse, millega muudetakse püsiasustusega väikesaarte nimistu moodustamise aluseid. Nii kehtestab väikesaarte nimistu edaspidi vabariigi valitsus määrusega. Nimistusse hakkab kuuluma saar, mille pindala on alla saja ruutkilomeetri ja kus elas eelmise kalendriaasta jooksul rahvastikuregistri andmetel vähemalt viis inimest.
“Kui sellega võrrelda, siis mis puutuvad selles kontekstis siia Hiiumaa ja Muhumaa,” küsis Viidik retooriliselt. “Kui elanike arvu järgi võtta, ehk peaksime siis Gröönimaa ka väikesaareks nimetama?”
Viidiku soovitus on jääda oma igapäevaelu korraldamisel Eesti konteksti pidama ja mitte tegelema pseudoprobleemide tõstatamise ja nende lahendamisega.
Hiiu Lehe toimetus kirjutab sellele seisu­kohale alla.

5. detsember 2017

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411