Reede, detsember 22, 2017
 

Koostöökogu otsused tehtud

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiidlaste Koostöö­kogu üldkoosolek vahetas juhatuse liikmeid ja kinnitas selle aasta teise taotlus­vooru edukad projektid.
Seoses Hiiumaa valla moodustumisega tegi vallavalitsus Hiidlaste Koostöökogu üldkoosolekule ettepaneku kutsuda koostöökogu juhatusest tagasi endiste omavalitsuste esindajad Ants Orav ja Tiit Paulus. Uuteks koostöö­kogu juhatuse kandidaatideks pakkus vallavalitsus voli­kogu esimehe Aivar Viidiku ja valla­valitsuse liikme Monika Pihlaku. Mõlemad otsused üldkoosolek poolthäältega ka kinnitas.
Veel tegi Hiiumaa vallavalitsus ettepaneku kutsuda tagasi koostöökogu hindamiskomisjonist omavalitsuse esindaja Georg Linkov ja määrata omavalitsuse esindajatena hindamiskomisjoni liikmeteks 2018. aastal Omar Jõpiselg, Liis Remmelg ja Tiivi Lipp.
Veel tuli üldkoosolekul otsustada nelja projekti üle, kas ikka on tegu kasumit mitte taotleva kogukonnateenusega.
Need olid toetusetaotlused, mille suhtes võib PRIA-l tekkida kahtlus, et tegemist on ettevõtlusprojektiga. Taotleja jaoks on erinevus selles, et kogukonnateenuse puhul võib toetusmäär olla kuni 90protsenti ning kui tegemist ei ole kogukonnateenusega, kuni 60 protsenti.
Igal taotlejal oli viis minutit aega oma projekti tutvustamiseks ja küsimustele vastamiseks. Kogukonnateenuse projektide kinnitamiseks viidi läbi salajane hääletus. Häälte­lugemiskomisjoni esimees Agur Nurs kandis ette salajase hääletuse tulemused:
Projektid MTÜ Hiiumaa Kino digitaalse rändkinotehnika soetamine, MTÜ Hiiumaa Tenniseklubi Kärdla tenniseväljakute tribüüni ehitamine ja MTÜ Hiiumaa Käsitööselts Meistrite maja renoveerimine tunnistas üldkoosolek kogukonnateenusteks.
MTÜ Hiiumaa Kogukonna­teenused projekt, millega Hiiumaa vabatahtlike mere­päästjate reageerimis­võimekust tõstetaks läbi uudse päästevarustuse konteineri arendamise, aga mitte ning nüüd on ühingul võimalus teha projekt teoks väiksema toetusega.
Kahe meetme toetused
Seejärel kinnitas üldkoosolek selle aasta teise vooru toetusesaajad ja projektid. Meetmesse 1 laekus 38 taotlust, millest hindamisele läks 36. Meetme maht oli 400 000 eurot, taotlusi esitati üle 645 000 euro.
Suuremad toetussummad said OÜ Vaikla Stuudio loome­residentuuriks Kärdlas 49 900 eurot, OÜ Mainegrupp sai pesumaja seadmete ostuks
47 000 eurot ja OÜ Triibu­vineer 45 000 eurot tootmise kaasajastamiseks ja uute toodete juurutamiseks.
Meetmesse 2 laekus 18 taotlust, hindamisele läks 17. Meetme maht oli 400 000 eurot, taotlusi esitati summas 620 200 eurot.
Suurimad toetussummad läksid Kärdla nukuteatrile teatrimaja rekonstrueerimiseks 108 000 eurot, Hiiumaa käsitööselts sai Meistrite maja renoveerimiseks 75 000 eurot toetust ja Hiiumaa tenniseklubi Kärdla tenniseväljakute tribüüni ehitamiseks üle
48 000 euro.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411