Teisipäev, detsember 19, 2017
 

Kodutoetust sai kolm peret

Tänavu laekus Hiiumaalt KredExi lasterikaste perede kodutoetuse saamiseks kolm taotlust ja kõigile toetus ka väljastati. Kolme pere toetuse kogusumma on ligi 19 000 eurot ehk keskmiselt veidi üle 6000 euro taotleja kohta. Kaks saare perekonda said toetust kodu renoveerimis­töödeks ja üks kodu soetamiseks.
Toetuse suurim määr on 8000 eurot, sealjuures korduval toetuse saamisel 5000 eurot. Üle Eesti sai KredExi kodutoetust sel aastal 356 kolme- ja enama­lapselist vähekindlustatud peret. Kokku kasvab nendes peredes 1261 last. Toetust eraldati tänavu kokku 3,2 miljonit eurot. Toetust saavates peredes oli keskmine maksustatav tulu leibkonna liikme kohta 2016. aastal 147,90 eurot kuus.
“Selle valitsuse eesmärk on töötada tugevama, võrdsema ja hoolivama Eesti nimel. Samuti peab jõudma majanduskasv kõigi Eesti inimesteni. Seda eesmärki kannavad nii tänavu kehtima hakanud lasterikka pere 500eurone toetus kui ka eelnevalt mainitud kodutoetus,” ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.
KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on toetuse abil võimalik oluliselt oma elamistingimusi kaasajastada. Alates 2008. aastast on laste­rikaste perede kodu­toetuse abil paranenud rohkem kui 10 000 lapse elamistingimused. “Sel aastal eraldasime üheksale perele ka täiendavat toetust, kuna nende kodudes puudusid kõige elementaarsemad elamistingimused,” ütles Reinsalu. “Toetuse abil tehtavad tööd võimaldavad tõsta perede elukvaliteeti ja muuta laste kasvukeskkonna oluliselt paremaks,” lisas ta.
Tegemist on riikliku tagastamatu toetusega, mis mõeldud vähekindlustatud lasterikastele peredele elamis­tingimuste parandamiseks ja kaasajastamiseks. Toetust saavad taotleda pered, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19aastast last ning kelle viimase aasta keskmine maksustatav tulu ühe leibkonna liikme kohta ei ole suurem kui 355 eurot.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411