Reede, detsember 8, 2017
 

Kaur Riismaa Ave Vita! visiidil

vikipeedia
Ave Vita! perenaine Ave Alavainu ei jäta pidusid korraldamata ka sel ajal, kui tervise pärast tuleb tihedamini haigla vahet käia.
Järjekordset kultuurilõunat või kirjanduslikku magustoitu pakub ta neljapäeval, 14. detsembril kell 13. Põhimõttel, et lõuna kell 12 kuskil mujal ning kell 13 siis kohv ja “magustoit” Ave Vitas! Hiidlastega tuleb kokku saama Eesti luuletaja, dramaturg ja näitleja Kaur Riismaa. Ave rääkis, et pakkumise saanud Riismaa rõõmustas väga – tal olla viimasel korral, kui ta kirjaniketuuriga saarele sattus, hiidlastega kõik jutud pooleli jäänud.
Kaur Riismaa on äärmiselt põnev ja hea sõnaga looja, avaldanud tekste juba kooliajal. Tartu Ülikoolis õppis ta semiootikat ja teoloogiat, kuuludes samaaegselt Tartu Üliõpilasteatri koosseisu lõpetas ka Drakadeemia esimese lennu. Dramaturgiat õppis Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikoolis Tiit Ojasoo kursusel.
Riismaa esikkogu “Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd” (2011) esitati kohe nii Kultuurkapitali kirjandus­preemia kui ka Betti Alveri debüüdipreemia saamiseks ning autor ise nimetati Eesti Ekspressi tuleviku täheks.
2014. aastal ilmunud luule­kogude “Teekond päeva lõppu” ja “Merimetsa” eest võitis Riismaa Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aasta­auhinna.
2015. aastal võitis seni luuletajana tuntud Riismaa kirjastuse Tänapäev romaani­võistluse käsikirjaga “Pimeda mehe aiad”.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411