Teisipäev, detsember 12, 2017
 

Kärdla kodused lapsed pidasid meeleoluka jõulupeo

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Pühapäeval toimus Kärdla kultuurikeskuses Kärdla piirkonna koduste laste jõulu­pidu. Järjekorralt kolmandast jõulupeost on kujunemas tore tava.
Mängude ja lauludega põimitud kogu pere jõulu­programmi viis läbi Pille Amur oma tiimiga. “Kutsusime just nemad, et pakkuda kõigile Hiiumaa lastele toredat jõuluprogrammi, mis sobib kogu perele,” ütles Hiiu valla ennetustöö spetsialist Liina Siniveer.
Oodatud olid kõik Hiiumaa lapsed koos vanematega ja osalemine oli tasuta. “Lahendasime Kärdla piirkonna koduste laste jõulupeo tänavu selliselt, et tegime avatud ürituse ja lisaks kutsusime nimeliste kutsetega Kärdla kodused lapsed,” selgitas Siniveer. Tema sõnul olid kutsutud kogu saare lapsed, aga pakke jagati Kärdla lastele, kes veel koolis ega lasteaias ei käi.
Siniveere sõnul on koduseid lapsi Kärdlas detsembri alguse seisuga 55, peol kohal oli neist 18 last koos perega. Need pered, kes kutse said, aga ei saanud tulla jõulupeole, saavad oma paki kätte Hiiu valla­valitsuse sotsiaalosakonnast 15. jaanuarini.
Kärdla lapsed said kommi­paki asemel ise kokku pandud kingikoti, hoolimata sellest, et see kokkuvõttes oli ajamahukam töö.
“Aitasime jõuluvanal täita kingikoti nii, et seal oleks tervislikku nosimist ja samas ka tegevusvahend lapsele,” lisas Siniveer. Kuna koduseid lapsi on nii päris beebieas kui veidi suuremaid, oli kingi­kotis ka tänavu kevadel ilmunud Hiiumaa värviraamat suurematele lastele.
“Teame kõik, et magusa tarbimine ei ole ainult kehakaalu teema, see on tervise­risk laiemalt. Eesti laste magusatarbimine ületab riikliku soovituse nelja-viie- kordselt,” selgitas Siniveer, miks jõulupakke koostades tehti tervislikumaid valikuid. Tema sõnul peaks omavalitsus kindlasti olema ees­kujuks, et magusa tarbimist vähendada ja selle algatusega loodetakse eeskuju näidata ka teistele.
Kärdla lapsed said tänavu kingiks MTÜ Jääk ja Praak kotti pakitud värviraamatu ja maiustamiseks kuivatatud puuvilju.
Koduste laste jõulupeod toimuvad tänavu veel ka Käinas 16. detsembril ja Kõrgessaares 23. detsembril.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411