Reede, detsember 15, 2017
 

Ilmus esimene vallaleht

repro
Eile ilmus esimene Hiiumaa valla leht nimega Hiiumaa Teataja. Tegu on valla­valitsuse väljaandega, mis hakkab ilmuma kord kuus kaheksa­leheküljelisena.
Leht jõuab tasuta kõikidesse postkastidesse üle Hiiumaa. Lisaks saab lehte tulevast nädalast kõigist vallamajadest. Tallinna hiidlased ja Hiiumaa sõbrad saavad vallalehe tasuta võtta Nõmme turult või Balti jaama turult Toiduhaldjate juurest.
Novembris ilmusid viimast korda senised vallalehed Emmaste Vallaleht, Hiiu Valla Teataja, Käina Kuller, sügisel Pühalepa Teataja. “Seega proovime uude lehte mahutada kogu info, mida vallakodanikud olid varem harjunud oma vallalehest ootama,” selgitas lehe toimetaja Liina Siniveer.
Esimese numbri valmimisse andsid oma panuse vallavalitsuste ja allasutuste teenistujad ning toimetajana Liina Siniveer.
Igas numbris on kavas avaldada üks persoonilugu, voli­kogu ja vallavalitsuse istungite kokkuvõtted, vallavalitsuste ja osavallavalitsuste teated, osavaldade sündmuste kajastusi ja kindlasti ka noortetöö infot. Viimane lehekülg on plaanitud eesootavate sündmuste eelinfoks.
“Lehe kontseptsioon on veel kujunemisel, kuid kindlasti lähtume lehe plaanimisel lugejate huvist ja vajadustest,” kinnitas Siniveer.
Tasulist reklaami Hiiumaa Teataja ei avalda. “Väikesel Hiiumaal peame kokku hoidma ja koostööd tegema, seega ei soovi ka Hiiumaa Teataja pakkuda Hiiu Lehele konkurentsi reklaamiturul,” lisas toimetaja.
Vallalehe väljaandmiseks laekus vallavalitsusele kolm pakkumist, millest odavaima puhul tegeleb lehe kujundamise ja küljendamisega Oskar Tikka, trükib trükikoda Printall ja Omniva kannab lehe laiali kõikidesse post­kastidesse üle saare.
Hiiumaa Teataja ühe numbri välja andmise hind sellise mudeli puhul on 1000 eurot. Võrdluseks, et kõigi nelja senise vallalehe ühe lehenumbri väljaandmise kogukulu oli 3900 eurot. Seejuures oli kojukanne Hiiu Valla Teatajal, Emmaste Vallalehel ja Pühalepa Teatajal, kuid Käina Kullerit said vallakodanikud ise võtta Käina valla hoonetest.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411