Reede, detsember 8, 2017
 

Hiiumaal valmivad tähepüüdjad koguvad populaarsust kogu maailmas

Kärolyn Kongi
Kahe lapse ema Häli-Herta Haavapuu käte all valmivad erilised väikelastele mõeldud kiiged – Kiigikud, igaüks on kordumatu ja täpselt niisugune nagu tellija soovib.
Mõte ise väikelastele kiikesid valmistama hakata tekkis Häli-Herta Haavapuul, kui ta Pinterestis nägi pilti sarnasest kiigest. Esialgu lähedastel tema ettevõtmisesse usku polnud.
“Kui esimene kiik valmis ja selle kokku panin, siis elukaaslane küsis, kas ma tõesti arvan, et kellelegi niisugune kiik meeldida võiks,” ütles Haavapuu.
Praeguseks on ta kiikesid teinud juba poolteist aastat. Selle aja jooksul on valminud üle kolmesaja kiige ja tellijaid on ka välisriikidest.
Haavapuu oli üks esimesi Eestis, kes niisuguseid kiikesid tegema hakkas. “Paar päeva enne mind alustas üks tegija, kes teeb sarnaseid, aga taaskasutatud materjalidest kiikesid,” rääkis Haavapuu. Tema teada enne neid kahte Eestis rohkem niisuguste kiikede tegijaid polnud.
Kiik, milles tähti püüda
Kiikedele nime Haavapuu kaua mõtlema ei pidanud. “Tahtsin, et kiikedel oleks kohe alguses oma bränd ja seepeale tuligi mõte nimetada see Kiigikuks.”
Tähepüüdja mõte tuli Haavapuu õe sõbrannalt. “Ta rääkis tähepüüdmisest ja see teema tundus mulle lahe,” ütles Haavapuu. Pealegi on tähed lapsevanemate seas populaarne teema ja tähemustrilisest kangast kiiged on praegu kõige populaarsemad. “Neid tellitakse kõige rohkem ja sobivat kangast on üpris keeruline leida,” märkis ta.
Südamega tehtud kiiged
Haavapuu on tähepüüdjaid tehes mõelnud kõik detailid põhjalikult läbi. Kiiged on algusest lõpuni käsitsi valmistatud. Riidest osa on vastupidavast kangast ja topeltõmblustega.
“Seda aitab mul teha õmbleja, sest tellimusi on nii palju, et ma üksi ei jõua. Kiige pulgad teeb Hiiumaa kohalik meister ja värvida aitab neid minu ema,” tutvustas Häli-Herta oma abilisi.
Haavapuu sõnul soovib ta erineda: “Olen märganud, et teistel sarnastel kiikedel on puidust osa naturaalne, mina aga soovisin, et see oleks erilisem ja värvin neid.”
Värvimisel kasutab ta ainult lastele ohutuid kriidivärve. “Väikestele kiikujatele meeldib väga kiige esiosa närida ja soovin, et kõik oleks looduslik ja neile ohutu,” selgitas ta.
Haavapuu leiab, et tema niššiks on võimalus tellida kiik vastavalt oma soovile ja mingeid standardtooteid tal pole.
“Kasutan hästi palju erinevaid kangaid ja mulle tundub, et inimestele meeldib, kui nad saavad tellida just täpselt seda, mida soovivad.”
Haavapuu sõnul teavad tellijad üsna detailselt, mida just soovivad. “Ja mina täidan kõigi tellijate soovid, mis vähegi võimalik,” kinnitas ta.
Müüb internetis
Haavapuu sõnul polnud tal algselt plaanis kiikesid müügiks tegema hakata, aga kuna ettevõtmine kohe nii menukaks osutus, otsustas ta sellele Facebooki konto teha.
“Tahtsin, et minu kiikede valmistamine ei tunduks mingi põlve otsas meisterdamisena, vaid oleks algusest peale professionaalne ja läbi mõeldud,” selgitas Haavapuu. Nii pani ta kohe alguses rõhku ka sellele, et fotod, mida ta oma kontole postitab, oleks kvaliteetsed.
Peale seda hakkas tulema ootamatult palju tellimusi ja ta sai leheküljele palju jälgijaid. “Ma poleks ise uskunudki, et minu kiiged inimestele nii väga meeldivad,” oli Haavapuu üllatunud. Tema tegemistel hoiab sotsiaalmeedias silma peal üle 3000 inimese ja sealtkaudu tuleb ligi 90 protsenti tellimustest.
Haavapuu sõnul pole tal kahe väikese lapse kõrvalt eriti aega Kiigiku turundamise ja reklaamiga tegeleda. “Kui ma ennast veel reklaamiks, siis ilmselt oleks mul abikäsi juurde vaja,” märkis ta. Kiigelooja leiab, et sotsiaalmeedia on tänuväärt keskkond ja selleta Kiigik ilmselt nii populaarne poleks.
Koostöö välismaiste blogijatega
Lisaks otsustas ta luua Kiigikule ka Instagrami konto. Kohe kui ta konto tegi, võttis temaga ühendust ühe Instagrami kuulsaima beebi ema, kellel ligi 400 000 jälgijat ja soovis teha koostööd. Koostöö kuulsate Instagrami blogijatega näeb välja nii, et tema saadab neile tasuta toote, blogijad postitavad sellest pildi oma kontole ja täägivad Kiigiku.
“Mina saan niisugusest koostööst oma lehele jälgijaid lisaks ja minu tooteid ostetakse seeläbi rohkem,” selgitas Kiigiku looja. See koostöö tõi Kiigiku Instagrami kontole koguni pool tuhat uut jälgijat.
Haavapuu on teinud koostööd ka Instagrami blogijatega Norrast, Rootsist, Hispaaniast, Belgiast ja Inglismaalt. “Kohe on näha, kui keegi Kiigiku tähepüüdjast kusagile postitanud on – peale postitust lisandub alati korraga suurem hulk tellimusi ja lehe jälgijaid.”
Konkurents innustab
Kui alustades oli Haavapuu üks esimesi Eestis, siis aja jooksul on talle mitmeid konkurente lisandunud. “Leian, et konkurents on hea ja annab mulle indu teha midagi veel paremat ja oma kiikesid täiustada,” ütles Häli-Herta Haavapuu, kel on juba praegu palju uusi mõtteid, kuidas kiikesid edasi arendada. Kuna noorem laps on alles viiekuune, jääb kõigi ideede realiseerimiseks praegu pisut aega väheks.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411