Teisipäev, detsember 5, 2017
 

Hiiumaal nüüd 101 Selverit

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Hiiumaa Selveri juhataja Krista Metsand naljatas reedel uue poebussi pidulikul teelesaatmisel, et saarel on nüüd 101 Selverit – sadakond peatust poebussi teel ja üks paigalolev pood Linnumäe külas.
Reedel oli Selveri ette lahti rullitud punane vaip ning Indrek Liidi lõõtsamängu saatel läks pidulikult oma esimesele ringile uus poebuss.
Selveri juhataja Krista Metsand tõdes, et väga uhke tunne on, kui nii väike maakond nagu Hiiumaa seda on, omab rohkem kui sadat Selverit. “Kui viimasel ajal on väga populaarne e-kaubandus ja kõik jaeketid üritavad oma e-poode pidada, siis tegelikult on Selver seda Hiiumaal juba mitu aastat teinud,” ütles Metsand.
ASi Selver juhataja Kristi Lomp rääkis, et uus rändpood sai valmis rekordiliselt kiire ajaga. “Kohtusime Hiiumaa valdade juhtidega napilt pool aastat tagasi ja otsustasime toona, et siinsed inimesed väärivad uuemat ja paremat rändpoodi ning teenust,” rääkis Lomp.
Ta tõdes, et tal on väga hea meel, et on olemas omavalitsusi, mis oma inimeste eest nii kindlalt ja siiralt seisavad ja oma rahvale parimat teenust soovivad.
Bussi oli teele saatmas Hiiumaa vallavanem Reili Rand, kelle sõnul on oma­valitsuste suur mure, kuidas rändpoe teenus saarel jätkuda saaks, saanud lahenduse. “Mul on väga hea meel, et meie mure leidis niivõrd meeldiva ja hea lahenduse,” ütles ta.
Mitte ainult äri
Kristi Lomp selgitas, et Selver pole lihtsalt üks kaubandus­ettevõte, kuigi see pealt võib nii paista. “Selveri taga on ka palju muud, millest me iga päev ei räägi,” nentis ta ja tõi näite, et ettevõtte eelarvest läheb suur summa kohalike inimeste, ürituste ja kultuuri toetamiseks. “Hiiumaaga on meil alati väga hea koostöö ja oleme võimalusel alati siinsetele tegemistele oma õla alla pannud,” kinnitas Lomp.
Rändpoodi oli teele saatmas ka Hiiumaa Coopi tütarettevõtte Hiiu Pagar esindaja Arno Kuusk, kes oli kingituseks kaasa võtnud uhke ja erilise soolaleiva.
Poebussi juht Valdi Samm kinnitas, et uue bussiga on mugav sõita: “Uus on ikka uus, manööverdamine nõuab veel pisut harjumist, sest see buss on vanast pikem,” ütles ta.
Samm rääkis, et bussis on kohe eraldi märkmik selleks puhuks, kui mõni külaelanik helistab ja midagi ekstra tuua palub. Ka pole rändpoe sortiment erinevatel ringidel täpselt sama ja muutub vastavalt nõudlusele.
Uus, üle 100 000 euro maksev poebuss tegi oma esimese ringi Pühalepa osavalla maadel.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411