Reede, detsember 1, 2017
 

Hiiumaal jäi hunt auto alla

Argo Nurs
Fotograaf Argo Nurs ütles, et on ammu tahtnud hunti lähedalt näha ja kolmapäeva õhtul see Emmaste kandi Valgu külas ka õnnestus.
“Tulemus polnud paraku küll päris see, mida tahtsin,” kirjutas Nurs sotsiaalmeedias. “Nüüd auto kortsus ja susi kutu ning loomakasvatajad saavad pidutseda, kuna väljastatud küttimislubadele üks lisana maas.”
Hiiu Lehele rääkis Nurs, et sõitis õhtul kella veerand kaheksa ajal Emmaste poolt Käina poole, kui vasakult jooksis teele loom ja tabas auto vasakut nurka.
“Ise ehmatasin alguses ikka korralikult ära ja ei saanud aru, et mis see ette jooksis. Keerasin auto ringi ja siis vaatasin, et oih, kellegi koer. Kui seisma jäin ja ligi astusin, siis oli selge, et susi ise.”
Saadud löögist emane hunt hukkus. Juht jäi terveks, aga auto sai kannatada: esistange puruks, aknapesuri veepaak katki ja muljuda sai ka kapott. Juhtunu ajal oli auto püsikiiruse hoidja fikseeritud 90 km/h peale.
Argo Nurs teavitas juhtumist kohe keskkonnaametit ja siis jahimehi. Ta tunnistas, et on tahtnud hundist head võtet saada, kuid seni on näinud hunti vaid kaugemal põllul jooksmas.
“Kahjuks me kohtumine ei olnud meeldiv ja selline pilt, mille ma sain, pole kaugeltki minu unistus,” nentis Nurs. “Mulle meeldib, kui loom ja inimene suudavad mõlemad loodusesse mahtuda, kuid peame paraku leppima, et õnnetusi juhtub.”
Oletatavasti oli tegu sellesama julge emahundiga, keda Emmaste kandis palju nähtud. Kui oletus tõele vastab, jäi orvuks neli hundikutsikat.
Hiiumaa jahimeeste seltsi tegevjuht Anu Sarapuu ütles, et Emmaste hundi neli poega olid emaga ühesuurused juba septembri lõpul, kui neid sealkandis rajakaameras nähti. Hundikutsikas jõuab täis­kasvanud isendiga ühte mõõtu kaheksakuusena, seega, kui kutsikad sündisid aprillis, peaksid nad praeguseks olema juba üsna tugevad.
Sarapuu ütles, et tema teada pole Hiiumaal varem hunt auto alla jäänud. Hundi tõttu juhtunud liiklusõnnetused on haruldased ka mandril – eelmisel aastal hukkus liikluses üks isend.
Ajaleht Lääne Elu kirjutas 2009. aastal, et Risti–Virtsu maanteel hukkus auto ette jooksnud noor emahunt. Toona ütles 1975. aastast jahimees olnud Kullamaa jahi- ja kalaseltsi esimees Urmas Põld lehele, et tema näeb küll esimest korda, et hunt auto alla jääb.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411