Reede, november 10, 2017
 

VÕTMEKÜSIMUS: Kui hea on minu vorm?

PÄÄRO METSAND
Homme, 11. novembril võiks igaüks endalt küsida: “Kui heas vormis ma olen?” ja panna end proovile sama­nimelisel võistlusel Käina spordi­keskuse aeroobikasaalis.
Miks just selline küsimus: “Kui heas vormis ma olen?”. “Aga sellepärast, et füsioloogia on üsna karm – oma lihaskonna eest võiks hoolt kanda, sest lihaskond hoiab luustikku koos. Kui lihaskonda ei treeni, siis see hääbub,” selgitas Käina spordikeskuse juhataja Hannes Maasel. “Olen näinud sporti teinud vanemaid mehi, kes enam ei treeni – lihas lihtsalt kaob ära ja luustik siis enam püsti ei seisa!”
Maadlustreener Tiit Madalveel seevastu on rääkida lugu, kuidas tema juures trennis hakkas käima 50aastane naine, elukutselt raamatupidaja ehk istuva töö tegija ja mitte just eriti palju sportinud. Sügisel tuli trenni, kevadel juba võistles jõualade võistlusel ja tuli kolmandaks. Samal sügisel tuli trenni ka üks õpetaja, kes kevadel saavutas samal võistlusel teise koha.
Madalvee on aastaid teinud pingutusi, et lihastreeninguid populariseerida. Selleks algatas ta võistluse Isamaaline Fitness, mille korraldamise jõulalade võistluse nime all on nüüdseks üle võtnud Käina spordikeskuse juhataja Hannes Maasel.
Madalvee meenutas, kuidas nad nuputasid koos Hergo Tasujaga, mil moel saaks korraldada võistlust nii, et osalema mahuks võimalikult palju sportlasi. Nüüdseks on lahendus leitud ja igaüks, kes võistlema tuleb, võib kogeda, et aega iseenda vormi selgitamiseks ei kulu palju.
Harjutused põhinevad rahvus­vahelisel NATO testil, millega saab igaüks oma füüsilisi võimeid mõõta: toeng­lamangus kätekõverdused, tõus istesse, sulghüpped pingile.
“Ei peagi olema nii väga treenitud, näiteks kui inimene saab selle võistluse käigus teada, kui nõrgad on ta lihased ja et tal on vaja ennast arendada – ka see on väärtuslik, seepärast on kõik huvilised teretulnud,” kutsus Maasel kõiki, kel vähegi huvi, ennast testima.
Võistlejad reastatakse punkti­tabelisse ja kevadel võistlust korratakse. Nii saavad need, kes seekord tabeli lõppu jäid, kuid iseenda vormi parandamisega tegelema hakkasid, kevadel mõõtu võtta iseendaga.
Võistlejad on jaotatud kolme vanuserühma: alates 17. eluaastast, 17 kuni 37 ning 37 ja vanemad. Iga vanuserühma esimesed kolm saavad medalid.
Jõusaale leidub peaaegu saare igas otsas. Käinas 2012. aastal avatud 12 treeningseadmega jõusaal on päris populaarne ja õhtuti üsna täis. Populaarne on ka Kärdla Mängude maja jõusaal, kus tegutseb Hiiumaa jõualade ja rühmatreeningu selts. Jõusaalid on ka Palade ja Suure­mõisa spordihoonetes ning Kõrgessaare Tervisemajas.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411