Reede, november 17, 2017
 

Volikogu arutab Emmaste valla kaebust

Hiiumaa vallavolikogu ei jõudnud esimesel katsel otsuseni, kas pöörduda Emmaste valla õigusjärglasena Hiiumaa merealade planeeringu vaidlustamisega riigikohtusse või mitte.
7. novembri istungil toimunud nimelisel hääletusel jagunesid hääled võrdselt 11:11 ja otsust ei sündinud. 23liikmelises volikogus ei jooksnud selle hääletuse jõujooned mööda koalitsiooni ja opositsiooni piire, vaid jagunesid teisiti. Kassatsioonikaebuse esitamist toetasid opositsioonist Jaan Harak, Antti Leigri, Tarmo Mänd, Ants Orav, Tiit Paulus, Jüri Preobraženski, Toomas Remmelkoor, Inge Talts ja Artur Valk, koalitsioonist Hergo Tasuja ja Lembit Vainumäe. Kaebuse esitamise vastu olid koalitsiooni liikmed Ilmi Aksli, Omar Jõpi­selg, Ülari Kaibald, Hannes Maasel, Liisi Mäeumbaed, Kristjan Ojasoo, Üllar Padari, Helen Teigar, Jaanus Valk ja Aivar Viidik, opositsioonist Riho Rahuoja. Reili Rand, kes samal istungil valiti vallavanema ametisse, hääletada ei saanud.
Emmaste vald oli üks neist, kes kohtus vaidlustasid Hiiu maavanema 20. juuni 2016 korralduse, mis kehtestas Hiiumaa ümbruse mereala planeeringu. Kuna Hiiumaa vald on Emmaste valla üldõigusjärglane, oligi volikogu istungil arutusel, kas vaidlustada riigikohtus Tallinna ringkonnakohtu 30. oktoobri otsus, millega Emmaste valla apellatsioonikaebust ei rahuldatud.
Teema oli uuesti eilse, 16. novembri Hiiumaa vallavolikogu istung päevakorras. Aega kaebuse esitamiseks on 30. novembrini.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411