Reede, november 3, 2017
 

Tore annetus raamatukogudele

repro
Hiiumaa kõik raamatu­kogud said annetusena raamatu “Eesti orhideede käsiraamat”. Raamatu üks autoreid Rainar Kurbel MTÜst Käoraamat oletas, et tõenäoliselt mitte kõigil huvilistel pole õnnestunud uut ja mahukaimat sellealast teost “Eesti orhideede käsiraamat” hankida. Just sellepärast otsustas ta teose raamatu­kogudele kinkida.
“Orhideed on ilusad ja paljud neist ka haruldased loodus­väärtused, mille püsima­jäämise eest peame ühiselt hea seisma. Eriti Hiiumaal, mis on Eestis orhideerikkuse poolest esimeste hulgas,” ütles Kurbel Hiiu valla raamatu­kogu töötaja Pilleriin Altermanni vahendusel.
Kurbel palus edasi öelda oma soovi, et kõigil hiidlastel oleks siiski võimalus seda raamatut oma kodukandis kasutada. Just seetõttu algataski MTÜ Käoraamat hea­tegevusliku kampaania, mille käigus said kõik Hiiumaa raamatukogud ja Hiiumaa gümnaasium tasuta ühe raamatu eksemplari.
“Kauneid elamusi ja põnevaid avastusi!” oli tema soov raamatu lugejatele.
Kõvas köites 304lehe­küljeline teos “Eesti orhideede käsiraamat”, milles 1005 pilti, valmis tänavu aprillis. Raamatu autorid on Rainar Kurbel ja Toomas Hirse, kirjastaja MTÜ Käoraamat. Oluline osa raamatust on piltmääraja, mis ei eelda teadmisi bioloogia vallas. Lisaks õitsvate taimede osale on võimalik määrata ka viljunud orhideesid. Määramist lihtsustavad oskussõnad pildis ehk botaanilised terminid näidatuna piltidel, mitte kirjelduste või joonistena. Lisaks leiduvad raamatus uued ja detailsed levikukaardid, uued arvandmed liikidest ja alamliikidest, mille aluseks on autorite poolt teostatud üle 48 000 mõõtmise. Mõõdetud ja loendatud on kõiki peamisi karakteristikuid – kõrgust, õisiku pikkust ja õite arvu, lehtede arvu ja suurust, õie mõõtmeid kannuse pikkuseni välja.
Ainuüksi pilte on raamatus tublisti rohkem kui kõigis seni Eestis ilmunud orhideesid käsitlevates raamatutes kokku. Õiepildid on üks-ühele ehk n-ö elusuuruses.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411