Reede, november 3, 2017
 

Salin ja Tüür klassikalises jõutõstmises võidukad

Möödunud nädalavahetusel Tartu Ülikooli spordihoones toimunud Eesti meistrivõistlustel klassikalises jõu­tõstmises saavutas hiidlane Ave Tüür neidude arvestuses esikoha. Tüüri kolme tõste kogusumma oli 328 kilogrammi, millega ta kogus võistlusel 355,25 wilks punkti. Naiste
absoluutarvestuses saavutas Tüür teise koha.
Siim Salin võitis juunioride arvestuses tulemusega 702,5 kilogrammi, kogudes kolme tõste kogusummas 426,21 wilks punkti.
Tüür ja Salin olid võidukad ka mais toimunud üliõpilaste lahtistel meistrivõistlustel jõutõstmises. Tüür saavutas ülekaaluka võidu kuni 63 kilogrammi kaaluvate naiste ja Salin oli parim kuni 93 kilogrammi kaaluvate meeste kategoorias.
Wilks punktisüsteem on jõu ja kehakaalu koefitsiendi arvutamiseks jõutõstmises ning seda kasutatakse võistlustel absoluutse võitja ja järgunormatiivide selgitamiseks.
Eesti jõutõsteliidu president Kaido Leesmann ütles, et tegemist oli väga tugeva tasemega võistlusega. “Mul on väga hea meel, et jõutõstmise kaart läheb järjest laiemaks, sest ainult nii suudamegi tulevasi tšempione kasvatada,” lausus Leesmann.
Võistlusel osales kokku 88 sportlast – 71 meest ja 17 naist. Võistluse eesmärgiks oli populariseerida klassikalist jõutõstmist ja luua uusi sportlikke sidemeid.
Võistlusi organiseeris ja viis läbi Eesti jõutõsteliit koostöös Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubiga.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411