Teisipäev, november 14, 2017
 

Noortemajad vahetasid töötajad

erakogu
Kärdla noortemaja uue noorsootöötaja Liisa Otsaku sõnul oli töötajate vahetus hea võimalus saarel erialaselt kanda kinnitada.
Reedel vahetasid noorsootöönädala raames töötajaid Emmaste, Käina, Kõrges­saare ja Kärdla noorte­majad.
“Hoolimata sellest, et Kärdla ja Kõrgessaare noorte­majad on üks asutus, töötab igaüks ikkagi erinevalt ja siinne keskkond on hoopis teine,” selgitas Kärdla noorsootöötaja Liisa Otsak, kes reedel oli ametis Kõrgessaare noortemajas.
Otsaku sõnul on lisaks sellele, et hoone ja keskkond teine, erinevad ka noored: “Kõrgessaares on noori vähem ja valdavalt on need tüdrukud, Kärdlas seevastu on noori rohkem ning nii poisse kui tüdrukuid.”
Noorsootöötaja sõnul sai ta Kõrgessaare kolleegidelt oma tööks uusi mõtteid ja hommikul oli aega sealse noortekeskusega tutvuda. “Vaatasingi, et Vivianil on näiteks seintel teistsugused asjad ja ma tahaks ka nii teha,” rääkis Otsak, et sai sealt häid nippe. Selgituseks, et Vivian Tülp on Kõrgessaare noorsootöö spetsialist, kes reedel oli ametis hoopis Kärdla noortemajas.
Otsak, kes on Hiiumaal noorsootöötaja olnud vaid kaks kuud, leidis, et noorte­majade vahetus on väga põnev. “See on hea võimalus näha teisi kohti ja noori. Kuna ma ei tunne veel eriti kedagi, on see vahetus hea võimalus noorsootöötajana kanda kinnitada,” selgitas Otsak.
Huvitavat igas noortemajas
Liisa Otsak ja Hiiumaa noorsootöökeskuse juhataja Merle Salusoo korraldasid Kõrgessaare noortemajas Tai õhtu. Külaliseks oli Palade põhikoolis õppiv vahetusõpilane Pimrawee, sõpradele Pim, kes tutvustas oma kodumaad ning valmistas koos kohalike noortega taipärase õhtusöögi. Rahvusvahelise noortevahetusega tegelevast organisatsioonist YFU rääkis sakslane Maria, kes oli Hiiumaal vahetusõpilasena seitse aastat tagasi.
Käina noortekeskuses meisterdasid noored koos Hiiumaa noorsootöö koordinaatori ja Noorte Tugila spetsialisti Kaie Prannoga erilisi isadepäevakaarte, koos Kärdla noortemajas töötava Euroopa vabatahtliku Quentiniga valmistati prantsusepäraseid toite.
“Minu jaoks oli üllatav, kui palju pisikeses Käina noortekeskuses noori käib,” ütles Kaie Pranno. “Sealne noorsootöötaja on head tööd teinud – noored koristasid väga hoolsalt enda järgi,” lisas ta.
Emmaste noortekeskuses korraldasid Hiiumaa noorsootöö keskuse psühholoog-noortenõustaja Iris Vahtra ja Käina noorsootöötaja Anna Lipp igal täistunnil mänge, väljakutseid ja üllatusi. Nutikamad said auhinnad.
Kärdla noortemajas meisterdasid noored koos Emmaste noorsootöötaja Kristel Pisaga. Kõrgessaare noortemaja noorsootööspetsialist Vivian Tülp viis igal täistunnil läbi majamänge, kus parimad said auhinnad.
Noorsootöötajate vahetus lõppes reede hilisõhtul Kärdlas keldridiskoga, kus loositi välja ka kastist VÄLJAkutse peaauhinna, Roograhu pitsa saajad. Võitjaks osutus Lauka põhikooli 7. klass.
Pranno sõnul sai ta reedel kinnitust, et noored on tegelikult igal pool sarnased ning noorsootöö universaalne vahend nende vaba aja sisustamisel ja uudsete vaadete toetamisel. Noorsootöötajate vahetus toimus Hiiumaal esimest korda. “Mul on siiralt hea meel, et noortekeskused selle aktsiooniga kaasa tulid,” oli Kaie Pranno tulemusega väga rahul.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411