Teisipäev, november 28, 2017
 

Lions Klubi heategu jõudis kohale

Hiiumaa Jalgpall
Nädalavahetusel jõudis Hiiumaale 46 paari tuttuusi kunstmuru jalgpalliputsasid, mis on mõeldud Lions Klubi Tallinn Meri poolt meie vähekindlustatud peredele tasuta kinkimiseks.
Hiiumaale jõudsid spordi­jalatsid tänu Lions Klubi Tallinn Meri liikmele, Margus Ollile, kellelt uurisin täpsemalt, miks aitamiseks just Hiiumaa valiti.
“Kuna Hiiumaal ei ole minule teadaolevalt veel Lions klubi olemas ja juhuslikult tundsin inimesi, kes Hiiumaal jalgpalliga seotud, ei olnud otsuse tegemine ka keeruline,” ütles Olli. “Läbi heategevuse on Lions Klubi Tallinn Meri eesmärgiks tutvustada lionismi ka piirkondades, kus Lions liikumist veel ei ole,” lisas ta.
Jalgpallisaapad saadeti Eestisse ühe Norra Lions kubi algatusel ja Lions Klubi Tallinn Meri toimetas need soovijateni. Kokku leidis omaniku 46 paari uusi put­sasid.
Pooled annetatud jalanõudest jõuavad Kärdla põhi­kooli kehalise kasvatuse õpetajate kätte. Õpetaja Ülle Paasoja oli kingituse üle väga õnnelik: “Spordijalanõudega on kehalise kasvatuse tunnis keeruline. Reeglina on õiged jalatsid, pean silmas sisejalatseid võimlas ja välis­jalatseid õues, vähestel, kui siis ainult trennilastel, kes teadlikult spordiga tegelevad,” rääkis Paasoja.
Õpetaja sõnul on tore, et nüüd on võimalus pakkuda jalgpalliputsasid tüdrukutele, kui on vaja kooli eest võistlema minna. “Eraldi jalgpallitrenn meil tüdrukute jaoks puudub, küll aga mängime koolitunnis ja leidub ka tüdrukuid, kes soovivad osaleda maakondlikel võistlustel.” Jalgpalliklubi FCH juhatuse liige Kaupo Valting tänas lionseid annetuse eest. “Selliseid häid toetajaid on igal spordialal väga vaja, sest läbi liikumisharrastuse stoetuse saab panustada ühiskonna arengusse laiemalt,” ütles Valting.
Lions Klubide näol on tegu pika ajalooga organisatsiooniga. Organisatsiooni eelkäijaks on Chicago ärimehe Melvin Jones’i initsiatiivil
7. juunil 1917 asutatud Lions klubide ühendus. 38aastase Chicago ärijuhi sõnumiks oma klubi liikmetele oli, et nad peaksid vaatama äritegevusest kaugemale ja üritama elu paremaks muuta nii oma kogukonnas kui kogu maailmas.
Eestisse jõudis Lions liikumine aastal 1989, kui asutati kaks esimest klubi LC Tallinn City ja LC Tallinn Eesti I.
Praeguseks on Eestis 59 Lions Klubi ja 6 Leo-klubi, mis ühendab enam kui 1200 lionit ja leod.
Omalt poolt täname toetuse ühte algatajat Margus Ollit ja kõiki Tallinna Meri lionseid.

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411