Teisipäev, november 7, 2017
 

Lennupiletid soodsamad, reisijaid vähe

Sügis-talvise madalhooaja ergutamiseks tõi Transavia­baltika oma kodulehel detsembri lõpuni müüki soodsamad lennupiletid. Suursaarte ja mandri vahelisi lende opereeriv Trans­aviabaltika, ärinimega Saartelennuliinid võttis kokku oktoobrikuu lendajate arvud. Oktoobris lendas lennuk Tallinn-Kärdla-Tallinn suunal 53 lendu, reisijaid oli 715. Lennuki täitumus möödunud kuul oli 36 protsenti. Kuressaare suunal on reisijate arv suurenenud, aga Kärdla liinil püsib täitumus endiselt tagasihoidlik.
Lennuettevõtte esindaja Rene Musta sõnul mõjutab Kärdla suunal reisijate arvukust lennuväljal puuduv lennuki ohutut maandumist abistav täppismaandumise seade (ILS). “Kehvade ilmade korral puudub püsielanikel kindlus lennuki graafikujärgse väljumise osas ja kui kord on reisija kokku puutunud hilineva väljalennuga, eelistatakse pigem mere- ja maismaatransporti, mis on küll oluliselt aeganõudvam, kuid kindlam,” tõi lennuettevõtte esindaja välja Kärdla lennusuuna kasina täitumuse põhjused.
Täppislähenemissüsteem ILS oli jutuks ka peaminister Jüri Ratase visiidi ajal. Tookord kurtsid peaministriga kohtunud maavalitsuse, omavalitsuste ja ettevõtjate esindajad, et valitsuskabineti kevadine otsus oli, et Kärdla lennujaam saab ILSi, praegune teadmine aga, et tegeletakse hoopis GNSS süsteemiga ja suur osa valitsuse lubatud miljonist eurost pannakse hoopis betooni ehk tehakse korda lennurada.

 

Sildid: , ,

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli͈, saarlane

  Täituvus ja täitumus on erinevad asjad.
  Täituvus on võime — suuremasse lennukisse mahub rohkem reisijaid.
  Täitumus on olek — kui reisijaid ei ole, on lennuk tühi.

   
   
   
  • Tänan, et märkasite ja tähelepanu juhtisite. Tegin paranduse. Harda Roosna

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411